A Bolívia délnyugati részén elhelyezkedő Uyuni városa önmagában nem lenne a turisták első számú célpontja, azonban a közvetlen közelében található a világ legnagyobb sómezeje, a Salar de Uyuni, ami minden évben tömegeket vonz a környékre.
A lenyűgöző sómező mellett, amely megfelelő időjárási körülmények esetén olyan, mintha az ég és a föld teljesen összeérne, a sivatagban hagyott, rozsdásodó vonatok is hálás fotótémát biztosítanak.
Elhagyatott vonatroncsok a sivatagban
Az Uyuniból induló egy- vagy többnapos túrák elmaradhatatlan állomása a nagy vonattemető. Van valami különleges, borzongató a semmi közepén pusztuló járművekben, amelyek egykor a térség gazdasági fellendülésének kulcsát jelentették.

A vonattemető, ahol számos mozdony sorakozik, Uyunitól mintegy 3 kilométerre található. A város a múltban kiemelten fontos közlekedési csomópontnak számított Dél-Amerikában. A vasúti hálózat kiépítése, bővítése az 1980-as évek végén kezdődött brit mérnökök segítségével.
Fotó: Getty Images Hungary

Az építkezés azért is volt fontos, mert az akkori elnök, Aniceto Arce a jól kiépített és megszervezett közlekedési rendszerben látta Bolívia felemelkedésének zálogát. A munkálatokat időről időre szabotálták a helyi őslakos ajmara indiánok, akik úgy gondolták, mindez feldúlja az életüket.
Fotó: Getty Images Hungary

A vasutat leginkább a bányavállalatok használták, a vonatok a nyersanyagokat szállították. Amikor az 1940-es években részben azok kimerülése miatt a bányaipar összeomlott, a szerelvények nagy részét magára hagyták. A sivatagban a sínek még mindig láthatók, vonatforgalom már nincs rajtuk.
Fotó: Getty Images Hungary

Az Uyuni felett fújó sós szelek erőteljesen korrodálják a szerelvényeket, ettől még kísértetiesebb látványt nyújtanak. A turisták akár még a vonatok tetejére is felmászhatnak - ezt egy-egy jól sikerült fotó reményében sokan ki is használják.
Fotó: Getty Images Hungary

A Salar de Uyuni a világ legnagyobb és legmagasabban fekvő felszíni sómezeje, ami az Andok hegyvonulatai közötti medencében fekszik. Száraz és szeles az időjárása, kisebb-nagyobb tavak is vannak benne. A só mellett az itt található lítiumkészlet is igen jelentős.
Fotó: Jorge Luis / 500px / Getty Images Hungary

A sósivatag szélén és közelében sóból készült szálláshelyeken éjszakázhatnak azok, akik több napot szánnának a sósivatag változatos világára, amelyben utazva állandóan más és más hangulatú tájakkal szembesülhetnek.
Fotó: Getty Images Hungary

A tavakban fürdőző és vadászó flamingók látványa megunhatatlan.
Fotó: holgs / Getty Images Hungary

A sósivatag kaktuszokkal tarkított oázisa a Halak szigete, azaz az Isla del Pescado, ahol valóságos kaktuszmatuzsálemek is élnek.
Fotó: Getty Images Hungary

A sómező mellett található a Siloli-sivatag, melynek egyik kedvelt látványossága az Arbol de Piedra, vagyis az öt méter magas vulkanikus kőzetből álló kőfa, amit hosszú évek során a szélerózió formált ilyen különlegesre.
Fotó: PytyCzech / Getty Images Hungary
(Képek forrása: Getty Images Hungary.)