Már az ereszről lelógó kisebb-nagyobb jégcsapok is fantasztikus látvány nyújtanak, nemhogy az, ha egy sziklaperemről lezúduló vízesés változik óriási, természetes jégszoborrá.
Ahogy egyre többször fagy, úgy dermednek jéggé Magyarország szebbnél szebb vízesései, így különleges élményben lehet mindenkinek része, aki a hideg idő ellenére nekivág, és felkeresi őket.
Téli vízesések Magyarországon
Ugyan idén még víz csörgedezik a patakokban, a mínuszok érkezésével a következő tíz helyen sziporkázó, fagyos, téli csodák várnak majd!

A lillafüredi vízesés Magyarország legnagyobbja függőlegesen húsz méter magasságával. A Palotaszálló építésekor kialakított zuhatag évről évre káprázatos formákba dermed.

Ha csak a természetes vízeséseket hasonlítjuk össze, akkor Magyarországon a legnagyobb a Mátrában, Parádfürdőnél található. Az Ilona-völgyi vízesés tíz méter magas, így jégcsapjai is óriásiak.

A Kelet-Mecsek egyik legszebb völgye Óbányát és a Ferde-vízesést öleli körbe. A Tündérlépcsőnek is becézett természeti csoda télen sem veszít a varázsából.

A Királyrét a Börzsöny legmagasabban fekvő medencéje, ahol az egykori vasércbányák közt kanyarog a Szén-patak. Minivízesése fagyban még különlegesebb.

A téli, pilisi túrák egyik legszebbikében lehet részed, ha felkeresed a Dömörkapu környékét, ahol a Bükkös-patak vízesése angyali, fehér csipkékbe és fodrokba öltözik.

Bakonynánánál a Gaja-patak vágta Római fürdő-szurdokban vízesések és alattuk a zuhogók ereje által kimélyített medencék váltogatják egymást.

Dömösnél, a vadregényes Rám-szakadék vízmosta falai között a sziklaereszeknek mintha szakálluk nőne, amikor megfagy a lezúduló víz.

Solymárnál az Alsó-Jegenye-völgyben a Paprikás-patak vízesése két irányból zúdul le a sziklalépcsőről. A túrázók számára télen is jól megközelíthető, látványos célpont a Budai-hegységben.
A képek forrása: indafoto.hu / gemini, imbelele, somi65, kuntomi, Mangesz, Megara, lagi, Lalák Krisztián, H.Anikó, csekati, fabri.