Mintha megállt volna az idő a kis falucskában: gyönyörű skanzenek az országban

A skanzenek hűen őrzik az adott hely hagyományát, és remek programot nyújtanak a kirándulók számára.

Skanzenek Magyarországon
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Skanzenek a világ számos táján találhatók. Érdekesség, hogy a legelső ilyen néprajzi gyűjtemény az 1800-as évek végén Stockholmban nyílt meg, sőt, Svédországból ered a skanzen szó is, mely német közvetítéssel került Magyarországra.

A skanzenek remek lehetőséget nyújtanak arra, hogy az ember kicsit jobban megismerkedjen azzal a hellyel, ahol él, hiszen a szabadtéri múzeumok hűen őrzik az adott térség hagyományait, betekintést engednek a települések múltjába, a tradicionális szakmákba, a népi építészetbe, és picit az egykori mindennapokat is elképzelhetővé teszik.

Skanzenek Magyarországon

Nem véletlen tehát, hogy a 20. század második felében Magyarországon is egyre népszerűbbek lettek a szabadtéri néprajzi múzeumok, míg végül számuk 12-re nőtt. A hangulatos kis falumúzeumok egytől egyig igazán csodás környezetben várják a látogatókat.

(Borító- és ajánlókép: Indafotó/fülemüle.)

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük