Mintha megállt volna az idő a kis falucskában: gyönyörű skanzenek az országban
A skanzenek hűen őrzik az adott hely hagyományát, és remek programot nyújtanak a kirándulók számára.
Skanzenek a világ számos táján találhatók. Érdekesség, hogy a legelső ilyen néprajzi gyűjtemény az 1800-as évek végén Stockholmban nyílt meg, sőt, Svédországból ered a skanzen szó is, mely német közvetítéssel került Magyarországra.
A skanzenek remek lehetőséget nyújtanak arra, hogy az ember kicsit jobban megismerkedjen azzal a hellyel, ahol él, hiszen a szabadtéri múzeumok hűen őrzik az adott térség hagyományait, betekintést engednek a települések múltjába, a tradicionális szakmákba, a népi építészetbe, és picit az egykori mindennapokat is elképzelhetővé teszik.
Skanzenek Magyarországon
Nem véletlen tehát, hogy a 20. század második felében Magyarországon is egyre népszerűbbek lettek a szabadtéri néprajzi múzeumok, míg végül számuk 12-re nőtt. A hangulatos kis falumúzeumok egytől egyig igazán csodás környezetben várják a látogatókat.
(Borító- és ajánlókép: Indafotó/fülemüle.)
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- alföld
- labirintus
A világ 3. leghosszabb labirintusa magyar: te bolyongtál már benne?
- falu
- falusi turizmus