Közel 40 halottat találtak a magyar városban: ezért mennek majd oda a turisták?
Orosháza ismét különös leleteivel került be a hírekbe.
Bár Orosháza eddig is híres volt történelmi múltjáról és régészeti felfedezéseiről, idén nyáron újabb leletekkel gazdagodott a város.
A Békés megyei település határában 38 Árpád-kori sírra bukkantak, miközben helyi földmunkákat végeztek, adta hírül az MTI-nek Rózsa Zoltán, az orosházi Szántó Kovács János Múzeum igazgatója.
Újabb sírokat találtak
Rózsa Zoltán elmondta, hogy a feltárás alatt álló sírok 20-30 méterre vannak Orosháza Árpád-kori temetőjétől és településétől, melyre 2005-2006-ban bukkantak az elkerülő út építésekor.
A régészek mellékletek nélküli sírokat tártak fel, hasonlóakat a 2006-ban feltártakhoz, ahol az elhunytakat a kiásott sír hosszanti oldalába vájt gödrökben helyezték el.
A múzeum igazgatója a feltárt sírok jelentőségéről szólva hangsúlyozta: azok újabb bizonyítékot jelentenek arra, hogy Orosháza területén az Árpád-korban virágzó élet volt.
2006-ban megtalálták a települést is, ahol az épületalapok, a korabeli eszközök és a kérődző állati csontok alapján a régészek arra a következtetésre jutottak, hogy iráni eredetű káliz népesség élt az Árpád-korban Orosházán.
Hírhedt tébolyda volt a magyar kastély: nézd meg képeken, mi maradt belőle!
Nézegess képeket!
ElolvasomA honfoglaló hét magyar törzs mellett a nyolcadik, a kabarok népcsoportjához tartozhattak, és a Kazár Birodalomban csatlakozhattak a honfoglaló magyarokhoz.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Nem csupán ezért érdemes idelátogatni
A sírokból feltárt csontokat antropológiai és DNS-vizsgálatoknak vetik alá, és folytatják a kutatást, addig is azonban, a Szántó Kovács János Múzeumban alaposan megismerhetik a település múltját a kirándulók, a régészeti koroktól egészen napjainkig.
Mindemellett a történelem szerelmeseinek érdemes felkeresniük az Ybl Miklós által tervezett, ma romossá vált, de annál hangulatosabb Geist Gáspár-kastélyt, a Városi Képtárat, valamint az országban egyedülálló Kútmúzeumot. Ha pedig a hőség elől menekülnél, itt található az Alföld gyöngyének is nevezett, három tóból álló híres tórendszer, Gyopárosfürdő is.
Képek: MTI, Rosta Tibor; www.orszagalbum.hu, mese.
Érdekelnek a történelmi felfedezések?
OLVASD EL EZT IS!
- kastély
- magyar csodák
Hírhedt tébolyda volt a magyar kastély: nézd meg képeken, mi maradt belőle!
- tragédia
- magyar csodák
Képeken a 7 legmegrázóbb magyar hely: amitől összeszorul a szív
- utazási hírek
- Utazás