Heaven - ezt a nevet kapta az az újszülött kislány, aki szó szerint a fellegekben jött a világra. Ugyanis egy hosszú repülőúton, kilencezer méter magasan indult be a szülés az édesanyjánál, aki a Dubajból a Fülöp-szigetekre tartó Cebu Pacific Air egyik repülő járatán utazott.
A nő csak októberre várta gyermekét, így egyáltalán nem volt felkészülve a szülésre. A gép személyzete és a repülőn utazók mindent megtettek értük. Az eset egy hete történt, mi pedig megnéztük, mi történt azóta a babával, és arra is kíváncsiak voltunk, hogyan reagált a légitársaság az égi szülésre.

A szülés csendben zajlott, a fültanúk egyetlen hangosabb kiáltást emlegetnek, ami után édes nyöszörgést lehetett hallani. Az utasok többsége a kis család segítségére sietett, aki tudott, babaruhákat adott, mások ásványvizet, takarókat hoztak. A baba egészséges, ő és az édesanyja is jól vannak.
Fotó: Facebook/ Missy Berberabe Umandal

A gép a baba születése után kényszerleszállást hajtott végre Indiában, hogy a kicsit és anyukáját kórházba vigyék. A pilótákról készült fotón látszik, hogy ők is nagyon örültek az izgalmas körülmények között született Haevennek.
Fotó: Facebook/Cebu

A Cebu Pacific Air légitársaság váratlan meglepetéssel kedveskedett a családnak, a dolgozók egy 1 millió pontos kupont adtak ajándékba Heavennek, amellyel a kicsi és a családtagok is utazhatnak. A kuponnak nincsen lejárati ideje, így a boldog család bármikor felülhet a Cebu járataira.
Fotó: Facebook/Cebu

A Cebu Air történetében ez volt az első eset, amikor baba született egy járaton. A cég megköszönte a lelkes dolgozóknak a szakszerű munkát. Ők mindannyian hozzájárultak ahhoz, hogy minden rendben menjen.
Fotó: Facebook/Cebu

1990-ben Debbie Owen a British Airways egyik járatán szült. A gép Ghána és Nagy-Britannia között közlekedett. A kislányt Shona Kirsty Yves-nek nevezte el édesanyja, neveinek kezdőbetűiből a SKY, magyarul az ÉG szó adódik össze.
Fotó: CNN
Fotók: Facebook/ Missy Berberabe Umandal, CNN, Facebook/Cebu
Így utaznak a gazdagok
Míg egyes légitársaságok a jobb helykihasználás érdekében az ülőhelyek közötti távolságot csökkentik, a költséghatékonyság jegyében pedig az állóhelyek koncepcióját is fontolgatják, vannak, akik olyan magánrepülőgépeket tudhatnak a magukénak, amelyek inkább nevezhetőek luxusotthonnak, mintsem légi járműnek.
Így utaznak a gazdagok: nézd meg, ez már egészen megdöbbentő!
Elolvasom