Hogy néz ki a gyalogkakukk a való világban, és milyen gyorsan fut? Sokan nem jól tippelnének

Érdekes látni a rajzfilmekben szereplő vadállatok valódi arcát.

Rajzfilmszereplő állatok a valóságban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A gyerekmesék gyakori szereplői az emberi tulajdonságokkal, viselkedésmintákkal is felvértezett házi- és vadállatok: beszélnek, énekelnek, megtréfálják egymást, bosszút forralnak, vagy éppen kibékülnek, és rájönnek, hogy a barátság a legnagyobb kincs, máskor pedig egyenesen szuperképességekkel ruházzák fel őket az alkotók.

A néző minden bizonnyal sokszor nem is gondolkozik azon, vajon a kedvenc figuráját milyen állatról mintázták, mégis érdekes látni az ihletadóikat.

A rajzfilmszereplő vadállatok valódi arca

A környéken őshonos vadállatokat akár az erdőkben vagy a nemzeti parkok szervezett túráin és azok vadasparkjaiban is megpillanthatja az ember, így mindenki tudja, hogy a kis Vukot vagy Bambit milyen állatról mintázták. Az viszont nálunk már kevésbé köztudott, hogy néz ki a valóságban a kengyelfutó gyalogkakukk, vagy éppen Pumbaa, a szavannai varacskos disznó.

(Borító- és ajánlóképek: Youtube, Getty Images.)

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük