A bizonyíték, hogy léteznek kísértetek
A Purgatórium Múzeum hátborzongató bizonyítékokat őriz.
A római Szent Szív-templom oldalsó oltára mögött aprócska szoba bújik meg, mely azonban jelentősebb annál, mint méretei alapján a legtöbben hinnék. Olyan bizonyítékokat őriznek ugyanis benne, melyek a Purgatórium létezésére utalhatnak.
A hátborzongató kiállítást az egyház igazgatja, egyes tagjai azonban többször is megkísérelték bezáratni a furcsa bizonyítékraktárt, mindeddig sikertelenül.
Félelmetes múzeum
Róma szívében, Vatikánvárostól csak néhány utcára magasodik a Chiesa del Sacro Cuore del Suffragio, vagyis a Szent Szív temploma. A gótikus stílusban épült egyházi épület magasba törő tornyaival eltéveszthetetlen, ám nemcsak építészeti értéke miatt különleges.
A templom ugyanis egy olyan szobát rejt oldalsó oltára mögött, ahol kézzel fogható bizonyítékokat őriznek a Purgatórium létezéséről. Mindezt már a bejárata is jelzi, hiszen a márványból készült, könyörgő, szenvedő lelkeket ábrázoló szobrok az ég felé rimánkodnak megváltásért.
Purgatórium-relikviák
A katolikus hit nemcsak a Menny és a Pokol létezését ismeri el, hanem a Purgatóriumét is, ami azon elhunyt lelkek ideiglenes tartózkodási helyét jelenti, akik valamilyen bocsánatos bűnt követtek el életük során, de még van esélyük arra, hogy beléphessenek a mennyei boldogságba. Ám ahhoz, hogy ez megtörténjen, a Purgatórium tisztítótüzében kell bűneikért vezekelniük.
Azok esetében, akikért Földön maradt hozzátartozóik imádkoznak, a tanítások szerint a bűnbocsánat gyorsabban megtörténhet, ezzel a céllal alapította a kápolnát 1854-ben Jules Chevalier francia pap is. 1897-ben azonban a templomban tűz ütött ki, jóformán teljesen kiégett az épület, de máig nem tudni, mi okozta a lángokat.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Csak egy biztos: amikor a tűz alábbhagyott, egy tisztán kivehető, szenvedő arc jelent meg az elszenesedett falon, melyet a pap a Purgatórium bizonyítékának tekintett, majd a pápa támogatásával körútra indult, melynek során olyan relikviákat szerzett be, melyek szintén a tisztítótűz valamilyen lenyomatát képviselték. Így alakult meg a ma is látogatható Purgatórium Múzeum, mely gyakori vita tárgyát képezi a Vatikánban. Vannak, akik úgy vélik, a Purgatóriumnak nem lehet köze egy fizikai helyszínhez, ezért már több ízben is megkísérelték lezáratni a gyűjteményt, eddig sikertelenül.
Ijesztő bizonyítékok
A bizonyítékokban közös pont, hogy mind megégtek, illetve, hogy nyughatatlan, szenvedő lelkek jelenlétére utalnak. Vannak itt olyan ágyneműk, melyeken tenyérlenyomatok elszenesedett másai láthatók, de például egy olyan asztal is a kiállítás része, melybe furcsa minták és vonalak égtek bele. Azonban a leghátborzongatóbb az a könyv, melybe egy emberi kéz megfeketedett lenyomata égett bele több oldal mélységben. A kötet egy szerzetesé volt, aki állítólag rejtélyes bűnei miatt esett áldozatául a tisztítótűznek.
Fotók: mylifeparttwo.wordpress.com; flickr.com, andr3; en.wikipedia.org.
OLVASD EL EZT IS!
- spanyolország
- város
Szándékosan építették a föld alá a várost
- franciaország
- gyilkosság
Képeken a hírhedt gyerekgyilkos kastélya
- vallás
- európa kincsei