Gyönyörű, de mérgező: 9 meseszép tó, aminek a vize egyenesen életveszélyes

Egyes mérgező tavak ártalmatlannak tűnnek, mások már messziről gyanúsak.

Mérgező tó
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Míg a legtöbb tó partja nyáron strandként csábít, addig akadnak olyan vizek, melyeket jobb messziről elkerülni.

A világban számos helyen alakultak ki látványos állóvizek, melyek a legtöbb élőlény számára mérgezőek. Noha sok esetben az emberi tevékenység a felelős, előfordul, hogy a természet maga alkotja meg ezeket a szörnyű csodákat.

Mérgező tavak

Nézz meg néhány savval, gyilkos gázokkal, sókristályokkal teli tavat, mely ugyan halálosan hat, mégis ámulatba ejtő csodálni!

Etiópiában, a Danakil-mélyedésben szürreális táj tárul fel a látogatók előtt. A forró tavak vize sárga a természetes klórtól és kéntől. A pokol kapujaként emlegetett, barátságtalan vidék az emberek számára veszélyes, egyes mikrobák azonban jól érzik magukat.
Oroszország középső részén, az Urál hegység közelében fekszik a Karacsaj-tó, melyet sajnos az emberek tettek halálosan mérgezővé. A víz alatt nagy mennyiségű nukleáris szemét nyugszik. Emiatt a szóbeszéd úgy tartja, a tóparton töltött egyetlen óra is kínhalálhoz vezet.
Indonéziában az Ijen vulkáni komplexum egyik félelmetes csodája a Kawah Ijen krátertava. Ez a világ legnagyobb, erősen kénsavas vize. A közelben ként bányásznak.
A Nyos-tó Kamerunban egy inaktív vulkán torkát tölti meg. A víz alatt megbújó magma szén-dioxiddal telíti a tavat, mely nemcsak maróan szénsavas, de egy földcsuszamlás miatt egy alkalommal 1746 ember és 3500 állat halálát okozta a tóból felszabadult, robbanékony gáz.
Tanzánia egyik híres természeti csodája a sós, szódás vizéről ismert Nátron-tó, melynek ásványokban gazdag vize lúgként mar. A tó vörös színe sókedvelő baktériumoknak köszönhető, noha a többi állat nehéz helyzetben van a mérgező víz közelében.
A Berkeley-gödör eredetileg egy hatalmas, nyitott rézbánya volt, melyet később víz töltött fel. A helyszínre érkező turisták ma gyakorlatilag azért fizetnek két dollárt, hogy láthassanak egy erősen savas, nehézfémekkel szennyezett tavat, melyben alig van élet.
Tibetben a Rakshastal-tavat démoni helynek tartják, melyben sem halak, sem növények nem élnek. A töményen sós víz szinte mindent megöl maga körül, így a környékbeliek félnek tőle.
Észak-Amerikában a San Antonio-tó egyre veszélyesebbé válik a benne felszaporodó algák miatt. A cianobaktériumok évente rengeteg hal, vidra és más állat halálát okozzák, de az emberek számára is komoly fenyegetést jelentenek.
Kongó és Ruanda osztoznak az afrikai Nagy-tavakon, köztük a Kivu-tó partján is. A 475 méter mély tó egy vulkáni hasadékot tölt fel, ezért tele van szénsavval. A víz környéke fulladásveszélyes, sőt, akár be is robbanhat a gáz.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük