Nem érdemeltek volna ilyen gyönyörű szigetet a politikusok: nézd meg, hova száműzték őket!

Egykor politikusokat száműztek az édeni szigetre.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Míg ma az Indiai-óceán édenkertjeként és a világ egyik leginkább vágyott úti céljaként emlegetik a kis szigetállamot, Mauritiust, korábban jóval kevesebb külföldi kívánkozott ide, sőt, nem számított túl hízelgőnek, ha valakinek felkínálták a lehetőséget az ideutazásra, előszeretettel választották ugyanis már a korai telepesek anyaországai is a politikai ellenfelek száműzetésének helyszínéül, de még a 20. században is akadt erre példa. Nézd meg a képeket, és ismerd meg kicsit jobban ezt a csodaszép és érdekes történelmet magáénak tudó szigetet!

A földrajzilag Afrikához tartozó Mauritius két nagyobb szigetből és több apró szigetecskéből áll. Szintén Mauritiusnak nevezett főszigete mindössze 1864 négyzetkilométer területtel rendelkezik.

Érdekesség, hogy a szigetnek nem voltak őslakosai, az arab hajósok a 10. században nem találtak itt senkit. Az 1500-as években portugálok fedezték fel újra a helyet, de nem telepedtek le. Az első telepesek hollandok voltak, majd később franciák és britek is fennhatóságuk alatt tudhatták Mauritiust, melynek nevét a hollandok adták Maurits von Oranje holland herceg után.

Bár stratégiailag fontos helyszín volt, a telepesek körében sokáig egyáltalán nem volt népszerű Mauritius, sőt, már a korai időkben is politikai száműzöttek otthonaként szolgált. Erre a 20. században is akadt példa, a britek például ide száműzték az iráni sahot, miután nem volt hajlandó országában véget vetni a nácik tevékenységének. Bár ma sokan furcsállják, és igazságtalannak tartják, hogy ilyen édeni hely volt a száműzetés helyszíne, valószínűleg a száműzöttek kevésbé értékelték a természet szépségeit, örökre távol otthonuktól.

Fotó: en.wikipedia.rog, Kingroyos

Mauritius 1968 óta független szigetállam, mely 1992 óta köztársaság formájában működik. Hivatalos nyelve az angol és a francia. A képen a zsúfolt főváros, Port Louis látható. Mauritius lakossága meghaladja az 1,2 millió főt.

A tájat a Le Morne-hegy látványa uralja.

A szigeten békében élnek együtt indiaiak, kreolok, kínaiak, franciák és afrikaiak, ebből adódóan a vallási élet is sokszínű. A képen egy hindu templom látható.

Flic-en-Flac strandja a leghosszabb partszakaszok egyikén található.

Fotó: hu.wikipedia.org, Mdavid89

Természeti csodákban is bővelkedik a szigetállam: a képen a híres Chamarel-vízesés látható.

Egy másik népszerű látnivaló, a Hétszínű föld.

Golfpálya Mauritiuson: mivel a sziget nem túl nagy, a turizmus bevételeire viszont szükség van, a helyieknek nagyban kell gondolkodniuk, így luxusra vágyó nyaralókat célozzák meg.

A Mauritiushoz tartozó sziget, Rodriguez partjai.

Fotó: en.wikipedia.org, B.navez

A holtak városa rejtőzik a víz alatt

Létezik egy mauzóleum a tenger mélyén, melynek célja, hogy életet kreáljon a halál után. Nézd meg a képeket!

A holtak városa rejtőzik a víz alatt: nézd meg képeken a megdöbbentő helyet!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük