Ilyen az élet a világ legnépesebb nyomornegyedében: több mint 2 millió ember él összezsúfolva

Omladozó viskókban, tiszta víz nélkül élnek a pakisztáni Karachi nyomornegyedében.

Karachi nyomornegyede
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az ENSZ Habitat adatai alapján a bolygón minden hetedik ember nyomornegyedben él, tehát jelenleg több mint egymilliárdan borzalmas körülmények és életfeltételek között töltik mindennapjaikat.

Az adatokat tovább súlyosbítják az előrejelzések, melyek szerint 2030-ra várhatóan minden negyedik ember a Földön nyomornegyedben fog élni, a probléma elsősorban a fejlődő országok városaiban kritikus.

A világ legnagyobb nyomortelepének a pakisztáni Karachi város Orangi Town negyedét tartják, amelynek területén már az utolsó becslések szerint is több mint 2,4 millióan élnek, összezsúfolva, rossz körülmények között.

Karachi nyomornegyede

A pakisztáni Karachi városa 17 millió lakossal bír, amellyel az ország legnagyobb és 2023-ban a világ hetedik legnagyobb városának számít. Nyomornegyedében rendkívül egészségtelen közegben élnek milliók, ami óriási kihívást jelent a városnak és az országnak is.

Az egyik legnagyobb problémát az állandó vízhiány jelenti az Orangi Town negyedben. Amellett, hogy a vízellátás nem biztosított megbízhatóan, a csatornákban érkező víz minősége is veszélyes, a gyermekek halálozásának legfőbb okainak számítanak a kórokozók következtében kialakuló hasmenéses betegségek. 

A lakhatási válság túlzsúfoltságot eredményez, gyakran nyolc-tíz ember is osztozik egy apró, egy-két hálószobával rendelkező háztartáson. A rossz életkörülmények, a zsúfoltság és a vízhiány miatt a lakosság körében gyakori a kolera és a dengue láz.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

A városnegyedben elterjedt a bűnözés, akár csoportok között is kialakulhatnak komoly erőszakos konfliktusok, sajnos a nők helyzete is válságos, rendkívül nagy arányban válnak nemi erőszak áldozatává.

A kezelhetetlennek tűnő problémák enyhítése dr. Akhtar Hameed Khan társadalomtudós nevéhez fűződik, aki a 80-as években elindította alulról szerveződő Orangi Pilot Projektjét. Ez számos fejlesztési programot tartalmazott, mikrohiteleket, lakhatási és családtervezési kezdeményezéseket, komoly részsikereket elérve a higiéniai körülményeket, az egészségügyet vagy az oktatást illetően. A nyomornegyed nagysága miatt a fejlődés rendkívül lassú, a lakosság növekedésével a jövőben is egyre súlyosbodhatnak a problémák.

Nézz tovább: olcsó ruha, de milyen áron?

Az talán már közismert tény, hogy az olcsóbb ruhadarabok többsége a fejlődő országokból, megalázó körülmények között dolgoztató gyárakból kerül ki, ám azt már kevesebben látják, hogy a textilipar az üzemek környékén is felfoghatatlan környezeti pusztítást végez.

Íme, a világ legszennyezettebb folyója: a ruhádat készítő gyárak okozták a katasztrófát

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary, Wikipedia / Aslamjihan.)

Ezt is szeretjük