Járd be az ókori Pannónia csodáit: 2 perces videó fantasztikus animációkkal

Lenyűgöző videó arról, milyen is volt az ókorban itt élni.

pannonia-provincia
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Pannónia története egyetlen történelemkönyvből sem hiányozhat, de a modern, 3D-s technika segítségével bebarangolni a vidéket azért mégiscsak izgalmasabb, mint képeket tanulmányozni. Egy érdekfeszítő és látványos kisfilm segítségével most bárki részese lehet egy római kori kalandnak!

A Történelmi Animációs Egyesület és Hyperion Interaktív Oktatásfejlesztő Kft. célja a magyar történelmi múlt megelevenítése, népszerűsítése a multimédia modern eszközeivel. Ezúttal egy remek animációval készített játékon keresztül kalauzolnak el a fórumok és fürdők, amfiteátrumok, szenátorok és patríciusok korába. 

Játszva tanulni a történelmet

Az ismeretterjesztés és a szórakozás alapvető elvárás ma már az oktatásban, és, ha mindehhez még pazar látványvilág is társul, a siker szinte biztosan garantált. A klasszikus számítógépes kalandjátékokra épített interaktív történelmi kisfilmek pedig további lehetőségeket kínálnak. Ha szeretnéd kicsit átérezni, hogy milyen lehetett az élet, amikor Pannónia még a Római Birodalom egyik tartománya volt, nézd meg a kisfilmet. 

A videóban a történelmi dokumentumfilm jelleget keverték a számítógépes, interaktív játékok nyújtotta lehetőségekkel, így egy olyan különleges kategóriát hoztak létre, melynek angolul EDUgames a legtalálóbb elnevezése. A készítők a játék továbbfejlesztését tervezik, és egy teljes cselekménytörténetet kreálnak a római történelem köré. Az előző játékokat és magát az érdekes projektet érdemes az egyesület honlapján is követni, melyet ide kattintva érsz el. 

Sztálin bunkerei

Elsőként a Jaroszlavl közeli bunker épült fel, de ezt az 1960-as évek környékén felrobbantották. Sztálingrád - ma Volgográd - mellett a bunkert egy természetes hasadék rejtette, melynek mélyén egy tízméteres belmagasságú csarnok volt. Szükség esetén tankkal, repülővel is lehetett volna innen menekülni. A létesítmények építése során semmit nem bíztak a véletlenre.

Sztálin felfedezett bunkerei közül három másik ma már a nagyközönség számára is nyitott. A föld alatti komplexumok múzeumokká alakítva mesélnek a Szovjetunió történelméről, Sztálin nagyravágyásáról és paranoiás félelmeiről, miközben azt is megmutatják, mit jelentett az oroszok számára akkoriban a luxus.

Így néznek ki ma Sztálin bunkerei: még most is sokat elmondanak a diktátorról

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képek: Getty Images.

Ezt is szeretjük