A természet hihetetlen csodák megalkotására is képes - csakúgy, mint oly sok esetben az ember -, így nem véletlen, hogy a többség elsőre nem lát gyanúsat abban, ha már-már valószerűtlenül szép helyekről pillant meg látványos fotókat. A következő képek is vírusként terjedtek, és terjednek még ma is az interneten, annak ellenére is, hogy lelkes internetfelhasználók már rég bebizonyították, hamisítványok, még ha az indíték sok esetben nem is a megtévesztés, csupán a Photoshop-szakértelem vagy a manipulálhatóság bizonyítása volt. Nézd meg a képeket!

A bal oldalon szereplő meseszép hely a dublini kastélyszigetként vált híressé, és bár már 2011-ben bebizonyították, hogy nem valódi, még ma is sokan bedőlnek neki. A szikla azonban a valóságban is létezik - ahogy a jobb oldali képen is látható -, a James Bond-szigetként is emlegetett, thaiföldi Koh Tapun található.
Fotó: en.wikipedia.org, Poco a poco

Mint ahogy a kastély is valódi, a németországi Lichtenstein-kastély létezéséről bárki meggyőződhet a saját szemével is.
Fotó: en.wikipedia.org, -donald-

A bal oldali képen állítólag a görögországi Lysistrata elfeledett temploma látható, ilyen hely azonban nem létezik, amit a jobb oldali, eredeti helyszín, a portugál Benagil-barlang valódi képe is bizonyít.
Fotó: onedrunkastronaut.wordpress.com

A hamis képen látható mennyezet a római Pantheonból származik - bal oldali kép -, léteznek azonban a valóságban is hihetetlenül gyönyörű barlangi templomok, ilyenek például a malajziai Batu-barlangok is, melyek valódi részlete látható a jobb oldali képen.
Fotó: intrinsecoyespectorante.blogspot.hu, en.wikipedia.org, Bengt Nyman

A bal oldali képről úgy hírlik, Skóciában készült, Skye szigetén, a jobb oldali azonban bizonyítja, hogy manipulált fotóról van szó, melynek eredetije Új-Zélandon készült a Shotover-folyóról.
Fotó: en.wikipedia.org, Alex Proimos

Skye szigete azonban lila fák nélkül is varázslatos, itt készült ez a fotó is, mely teljes mértékben eredeti.

Ezt az állítólag Maui partjainál készült képet is sokan hiszik valódinak.

Valójában csak félig hamis, hiszen valóban található itt egy félhold alakú sziget, a csillag azonban csupán manipuláció.
Fotó: en.wikipedia.org, Forest & Kim Starr

A bhutáni Ngyen Khag Taktsang-monostorként aposztrofált bal oldali kép szintén hamisítvány. Bár a szikla valódi - a kínai Zhangjiajie National Forest Parkban található -, semmiféle faragvány nem látható rajta.
Fotó: luketebb.blogspot.hu, Ilya Genkin
Ezek viszont valódi gyönyörűségek!
Elképesztő felvételek: íme, hét fotó, amin olyan a világ, mintha a mennyország lenne. Kattints a képekért!
Elképesztő felvételek: 7 fotó, amin olyan a világ, mintha a mennyország lenne
Nézegess képeket!
Elolvasom