Kővé vált a magyar erdő: képeken 7 furcsa csoda itthon, amiről nem biztos, hogy tudsz

Érdekes magyar helyeket keresel? Ezeket látnod kell!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Hazánk bővelkedik izgalmasabbnál izgalmasabb úti célokban, így szinte nincs olyan, akinek ne tudna nap mint nap újat mutatni természeti csodák terén az ország. Láttad már a halotti lepléből kibontott, megkövesedett ősi fát, a föld alatti sárkányfejet vagy éppen a mókás Teve-sziklát? Nézd meg a képeket!

Az Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Terület hazánk egyik legsajátosabb látnivaló-együttesét jelenti, ugyanis olyan ősi, miocén kori csodákat mutat be, melyeket egykor egy vulkánkitörés temetett el. A vulkáni rétegből kioldódó kovasav miatt kövesedett meg a világ legnagyobb ismert, hasonló módon megőrződött pinus-féléje is, melyet a természetvédelmi terület honlapján leírtak szerint a Borókás-patak bontott ki halotti lepléből. A feltételezések szerint egy teljes megkövült erdő rejtőzhet a vulkáni képződmények alatt.

Fotó: www.orszagalbum.hu, mukkshow

Pilisborosjenő határában, a Nagy-Kevély lábánál különös természeti csoda tekinthető meg - alig akadhat olyan kiránduló, aki ne mosolyodna el a Teve-szikla láttán. Ha többet szeretnél megtudni róla, kattints ide!

Fotó: www.orszagalbum.hu, DonPipi.

Salgótarján térségében található Kazár község, illetve az egyedülálló geológiai csodának számító kazári riolittufa. A települést körülvevő, körülbelül 20 millió éves riolittufa dombok a Mátra vulkáni kitöréseiből épültek fel, később azonban az erózió formálta holdbélivé a sziklás tájat. A világon igen kevés helyen található hasonló képződmény - ha még több képet néznél meg róla, kattints ide!

Fotó: www.orszagalbum.hu, Hegyeklánya

Az UNESCO Világörökség részét képező Aggteleki-karszt barlangrendszerben, azon belül is a Baradla-barlangban olyan csodák tekinthetők meg, mint a Hangversenyterem, az Anyósnyelv, az Óriások terme vagy a Tigris, nem utolsósorban pedig a híres Sárkányfej.

Fotó: www.orszagalbum.hu, Hegyeklánya

Veszprémtől nem messze, Szentkirályszabadjától nyugatra érdekes rajzolat látszik a Google Earth felvételén. Bár bizonyíték nincs rá, sokak szerint a 800 méter átmérőjű, körszerű képződmény valójában egy meteorkráter. Ha szeretnéd azt is megnézni, milyen közelről, kattints korábbi cikkünkre!

Fotó: Google Earth

Csak néhány helyen található a világon olyan képződmény, mellyel Egerszalók büszkélkedhet. A látványos sódomb a tetején feltörő vízből kicsapódó mésznek köszönheti létét, mely által a lerakódás évről évre növekvő mértékben borítja be a domboldalt. Ha többet szeretnél megtudni a képződményről, kattints ide!

Fotó: www.orszagalbum.hu, kallojazmin

A Velencei-hegység területén található pákozdi ingókövek első látásra meghökkentőek lehetnek, hiszen nevüket sem véletlenül kapták. A furcsa képződmények annak köszönhetőek, hogy a kövek kemény anyaga ellenállt az eróziónak, a sziklák közötti üledék azonban szép lassan eltűnt. A képen a Kocka-kő látható, de még több fotót nézhetsz meg, ha ide kattintasz!

Fotó: www.wikipedia.org, Pasztilla

Az ország legfélelmetesebb tava

Rudabánya több szempontból is hazánk egyik legérdekesebb helye: amellett, hogy a Rudapithecusnak köszönhetően világszerte ismert őslénytani lelőhely, itt található hazánk legmélyebb és egyik legszebb tava. Nézd meg képeken a félelmetes, de egyúttal gyönyörű helyet!

Képeken az ország legfélelmetesebb tava: hihetetlenül mély

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük