Kattintás, megosztás, és jár az ingyen repülőjegy? A Wizz Air figyelmeztet a csalásra
A Wizz Air nevét használják a csalók.

- Jobban csökkenti a stressz nyomait, mint a krémek: keringésfokozó arcmasszázs ráncok és nyúzott kinézet ellen »
- 7 sikkes, nőies szett Palvin Barbarától, amit szimpla darabokból hozott össze: elképesztően csinos bennük »
- Új hajszín, új stílus: ezek a nők bevállaltak valami mást, és nem győztek rácsodálkozni felfrissült frizurájukra »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Kvíz! Melyik ország fővárosa Vilnius? 10 kérdés az európai országokról
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
- 4 étel, ami 50 felett különösen javasolt: felturbózzák a lelassult anyagcserét a dietetikus szerint
Az interneten sokan visszaélnek mások jóhiszeműségével, naivitásával, így állandóan lehet találkozni csalásokkal, melyek miatt akár komoly anyagi kárt is elszenvedhetsz.
Egy különösen pofátlan átverés során ingyen repülőjegyeket ígérnek a csalók, méghozzá egy ismert és megbízható márka nevét használva. Mutatjuk, hogyan ismerd fel őket!
Repülőjegyes átverés
A Facebookon vírus módjára terjedő átverés egy olyan oldalra kalauzolja a megtévesztett embereket, mely hasonlít a Wizz Air sajátjára. A csalók nemcsak a légitársaság nevében hirdetik az akciót, de a márkajelzéseket és a cég színeit is sok helyen használják, így első ránézésre nem feltétlenül nyilvánvaló minden.

A jegyek megszerzéséhez néhány - faék egyszerűségű - kérdésre kell felelni, majd az oldal közli, hogy sikerült megnyerned kettőt a megmaradt néhány jegy közül. Ezek megszerzéséhez le kell tölteni az oldalon felkínált két kupont, végül köszönöm Wizz Air szöveggel Facebook-posztban meg kell osztani az átverős oldalt, hogy az másokat is elérhessen. Az állítólagos kupont tartalmazó PDF letöltését senkinek sem ajánljuk, ez ugyanis vírust tartalmazhat!
A Wizz Air hivatalos Facebook-oldalán közzétett közleményében óva int mindenkit a csalástól, és arra kéri vásárlóit, hogy mindig a hivatalos oldalon keresztül tájékozódjanak az aktuális akciók hitelességéről.
A szinte hihetetlenül jónak tűnő ajánlatok és az igen nagy értékű - több ezer forintos - ajándékok esetében mindig érdemes gyanakvónak lenni, és nemcsak alaposan végigolvasni, mik a feltételek, de az oldal valódiságát is ellenőrizni. Jó ötlet például a márka nevét beütni a Google-be, ez ugyanis szinte kivétel nélkül a hiteles információkkal szolgáló hivatalos oldalt sorolja legelőre. Ha a csalók éppen nem egy másik márka neve mögé bújnak, akkor a nevükre keresve jó eséllyel találsz az átverésekről szóló cikkeket.
OLVASD EL EZT IS!

- repülés
- légitársaság