8 ezer forintra büntethetnek, ha nincs nálad ez a papír! A legtöbben nem hordják magukkal
Nagyon kevesen ismerik a szabályt.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- „Napi 1 szexből 8 havonta 1 lett” - Házaspárok vallomása a szexmentes kapcsolatról
A köz- és felsőoktatási intézmények tanulói egyaránt érintettek lehetnek a közlekedési társaságok bürokratikus buktatóiban: a diákkedvezmény feltételeit ugyanis rengetegen rosszul ismerik, ami miatt minden szeptemberben temérdek diák kapja meg a 8000 forintos bírságról szóló csekket.
Az évről évre visszatérő félreértés főként a diákbérlettel utazók körében vált nagyon gyakorivá. Bár a közlekedési társaságok erre vonatkozó tájékoztatása meglehetősen hiányos, a szigorú számonkérés alól sokszor az sem mentesülhet, aki lelkiismeretesen sorban áll a diákigazolvány-matricáért.
Mi kell a bérlethez?
A diákbérlettel való utazáshoz ugyanis az érvényes diákigazolvány nem elegendő, bár a pénztárban ezt nem kötik feleslegesen az utazni szándékozók orrára, ezen felül egy viszonylatigazolásra alkalmas dokumentum igénylése is szükséges.
Ez a papír a jelenlegi lakóhely és a diákigazolványon szereplő iskola címe között érvényes, és körülbelül száz forintba kerül a MÁV és a Volán pénztáraiban. Ha azonban hiányzik, a kalauz vagy az ellenőr első körben 8000 forint pótdíjat szab ki a mit sem sejtő utasra, és csak annak utólagos megvásárlása után mérséklik a társaságok 1000 forintra a büntetést.
Igazolást azonban nemcsak az állandó lakcím és az iskola közötti ingázáshoz szükséges váltani, hanem akkor is, ha az adott tanuló egy nagyváros kollégiumába vagy albérletébe költözik, és onnan helyközi közlekedést bérletjeggyel vesz igénybe, tehát például a főváros és az agglomeráció között utazik bérlettel. Ekkor az aktuális lakhely és a másik településen működő iskola közötti viszonylatra állítják ki.
A szabályzást sokan tartják feleslegesnek vagy igazságtalannak, amiért a tájékoztatásból mindannyiszor kimarad, a pótdíjazás mégis megtörténik. A kellemetlenséget pedig tovább fokozza, hogy általában azok esnek áldozatául, akik először kerülnek el otthonról, így az első élmények egyike törvényszerűen a csalódás lesz.
OLVASD EL EZT IS!