Ez most a 10 legjobb fotó a világról a National Geographic munkatársa szerint

Elgondolkodtató, hátborzongató és meglepő fotók is bekerültek a világ legjobbjai közé.

A világ 10 legjobb fotója
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Vannak olyan emberek, akik úgy gondolják, hogy fotózni bárki tud, hiszen csak pár kattintás az egész, és már kész is a tökéletes kép. Ez az egyik legnagyobb tévhit, amivel a fotósoknak nap mint nap meg kell küzdeniük, és bebizonyítaniuk: a művészi látásmód több, mint pár egyszerű kattintás.

Pont ezért számít sokat a fiatal fotósok, új tehetségek támogatása, akik a különböző pályázatok, versenyek során nemcsak pénzdíjakat nyerhetnek, hanem be is tudják bizonyítani, hogy jók abban, amit csinálnak, és elismerést érdemel a munkájuk.

Tíz erős fotó a nagyvilágból

Az Independent nevű lap már régóta figyeli és támogatja a fotósok munkásságát, és már több versenyt és pályázatot hirdettek számukra, a képek pedig gyakran olyan erősek, hogy az egész internetet bejárják. Most a nemzetközi Emerging Talent Award legjobb fotóit mutatták be, amiket a National Geographic képszerkesztője, Elizabeth Krist bírált. Nem véletlenül kérték fel a fontos feladatra: már több, mint húsz éve dolgozik a szakmában, a verseny alatt pedig száz történet négymillió fotójából kellett kiválasztania a legjobbakat.

A díjnyertes fotót Sameer Al-Doumy készítette Damaszkuszban, Szíriában, ahol egy idős házaspár, Umm Mohammed és férje kávéznak a lerombolt házukban, előttük pedig a teljesen lepusztult város.
Fotó: Sameer Al-Doumy
A dobogó második fokára ez az Indiában készült fotó került fel, ami a játék és a sport örömét, a boldog gyermekkor nosztalgiáját mutatja be.
Fotó: Sujan Sarka
Megrázó alkotás érte el a harmadik helyezést: a kameruni polgárháború két éve kezdődött, a lakosok pedig a saját bőrükön is érzik ennek a súlyát. A padon Candice pihen, miután a saját lábán tett meg több mint ezer kilométert, hogy kórházba menjen, és életet adhasson gyermekének.
Fotó: Davide Preti
Egy iráni szénbányász a Kalariz bányában épp a sisakját veszi le. Az ország bányászai heti négy napot dolgoznak elképesztően veszélyes körülmények között, a képen látható férfi pedig 150 kilométerre él a munkahelyétől.
Fotó: Azin Haghighi
A bírát az Ausztráliában, pelikánokról készült fotón a színek és a természet összhangja fogta meg igazán, szerinte rendkívüli energiát sugároz a kép.
Fotó: Chris Beadle
A döntős képek közé Luca Marianaccio alkotása, a "404 Not Found" is bekerült, ami komoly és mély jelentéssel bírt nemcsak az alkotó, hanem a pályázat bírája számára is.
A mexikói Veracruzban igazi karnevállal ünneplik a rabszolgakereskedelem felszabadulását, amit a fotós egyedi módon örökített meg.
Fotó: Koral Carballo
Egy thaiföldi fotó is a döntőbe került, de ezen nem a pálmafák és a kristálytiszta tenger kapták a főszerepet.
Fotó: Luca Marianaccio
Talán pont azért került be a "Parker az ágyában" elnevezésű fotó a legjobbak közé, mert annyira ismerős mindenkinek: kevés ember van, aki ne így nézne ki elalvás előtt.
Fotó: Thanasorn Janekankit
A fotó egy sorozat része, ami a mindennapi életet szerette volna bemutatni Oroszország egyik legzordabb vidékén, Jakutföldön. A kép Udacsnij városában készült, ami a gyémántbányászat egyik orosz fellegvára.
Fotó: Hanne Van Assche
Ezt is szeretjük