Nézd a piros pontot, és válaszolj egy kérdésre: nem olyan könnyű, mint hinnéd

A perifériás látótér gyengeségeit igyekszik kiküszöbölni az új tanulmány.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy tanulmány megállapította, hogy egy bizonyos tárgyra fókuszálva a perifériás látás drasztikusan megváltozik. Mindenkinek máshová esik az a mező, ahol gyengébben lát.

Ugyanakkor az biztosan elmondható, hogy az emberek hajlamosak szemmagasság felett lévő dolgokat kevésbé érzékelni. A kutatási eredmények tesztjeinek egy részét most te is kipróbálhatod.

Mindenkinek másként működik a perifériás látás

A kutatást dr. John Greenwood végezte, és a londoni University College adott helyet neki. A vizsgálatban 12 önkéntes vett részt, akik több éven keresztül mentek át látótér-érzékelési teszteken. A tesztekben általában középre kellett fókuszálniuk egy pontra, és a kép két oldalán, illetve alatta és fölötte lévő egyéb objektumokat kellett vizsgálniuk, hogy fény derüljön arra, hol gyengébb a szem érzékelése a perifériás látómezőben.

Általában egy sematikus óralapon kellett megállapítani, hogy mennyi az idő rajta. Mindenki más-más módon, bizonyos minta alapján próbálta korrigálni a rosszul érzékelt tárgyakat, ami arra engedett következtetni, hogy ezek a vizuális rendszerek már genetikailag kódolva vannak a szemben. Nézd meg ezt a rövid tesztet, hogy leellenőrizhesd, hogy a te gyengébben érzékelt látótereid, vagyis vakfoltjaid hol vannak. Ha elolvastad a feladatot, a fekete nyíllal elrejtheted a szöveget a képről.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ezt is szeretjük