Új Munka Törvénykönyve: rejtély, mit akart a minisztérium a szakszervezetektől

Érdemi előrelépés nélkül zárult az egyeztetés.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Érdemi előrelépés nem történt azon az egyeztetésen, melyen az új Munka Törvénykönyvét kidolgozó Nemzetgazdasági Minisztérium képviselői, valamint a dolgozók érdekeit védő szakszervezetek képviselői vettek részt.

Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének elnöke lapunknak elmondta: nem tudni, mit akart az NGM az egyeztetéssel, ami inkább hasonlított egy találkozóhoz, mint egy valódi egyeztetéshez.

Mint kiderült, a szakszervezeteknek csupán annyit sikerült megtudniuk a találkozón, hogy észrevételeik közül vannak olyanok, melyek megvalósíthatóak, olyanok, melyek félreértésen alapulnak, és olyanok, melyeket nem lehet megvalósítani. Az viszont titok maradt, hogy az észrevételek közül melyik tartozik az első, a második vagy a harmadik kategóriába.

- Nem hangzott el semmi konkrétum - foglalta össze a találkozót Pataky Péter, aki elmondta azt is: arra sem kaptak választ, hogy a jövőben lesz-e lehetőség arra, hogy az NGM, a vállalkozók és a szakszervezetek háromoldalú egyeztetésen tárgyaljanak az NGM által kidolgozott koncepcióról.

Az elnök kérdésünkre, hogy mindezek fényében miért hívta őket egyeztetésre a minisztérium, úgy fogalmazott: azért, hogy ez is ki legyen pipálva.

Pedig a megbeszéléssel a szakszervezetek sem akarták megváltani a világot, csupán arra szerettek volna választ kapni, hogy mit akar a politika a Munka Törvénykönyvével, milyen elvek mentén módosítanák azt, illetve, hogy létrejöhet-e a háromoldalú egyeztetés. Választ viszont egyik kérdésükre sem kaptak.

Vezető politikusaink - Tarlóstól Vonáig

Nézegess képeket!

Elolvasom

Az NGM korábban közölte, hogy a törvénykönyv tervezetéhez a konzultáció első szakaszában 150 érdemi javaslat érkezett, melyeket feldolgoznak, de a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletekkel külön is egyeztetnek. A munkaadói szervezeteket pénteken várják az NGM-be.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

A konzultációsorozat után kezdődik meg a közigazgatási egyeztetés, míg a tervezetről várhatóan ősszel születik kormánydöntés, a törvényjavaslat pedig ezután kerül az Országgyűlés elé.

Ezt is szeretjük