Új Instagram-funkciót vezetnek be Magyarországon: a szülők örülni fognak, de a gyerekek nem biztos

A mai naptól a magyar felhasználók számára is elérhető az Instagram új funkciója.

Ilyen lesz az új Instagram-funkció
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mától a Meta a magyar felhasználók számára is elérhetővé teszi a Családi központot, ami az Instagram szülői felügyeleti funkciója, derül ki a cég sajtóközleményéből.

Az újítás lehetővé teszi a szülők számára, hogy az Instagramon napi vagy heti időlimiteket és ütemezett szüneteket állítsanak be gyermekeik számára.

Ilyen lesz az új Instagram-funkció

A Családi központon szakértők által támogatott tartalmak is elérhetők, amelyek segítenek a tizenéves gyerekeknek és szüleiknek eligazodni a digitális világban.

2022. szeptember 15-től az Instagram szülői felügyeleti eszközei (az Egyesült Államokhoz és néhány más országhoz hasonlóan) Magyarországon is elérhetővé válnak. A Családi központ lehetővé teszi a szülők (vagy gondviselők) számára, hogy tizenéves gyermekeiknek meghívót küldjenek a fiókjuk felügyeletére, vagy elfogadják a gyermekeik erre vonatkozó meghívását.

Parent Waiting Room hu HU.png
Fotó: Meta

Miután megkapták a szükséges jogosultságokat a felügyeleti funkció használatára, a szülők ellenőrizhetik, hogy tizenéves gyermekük naponta mennyi időt tölt az Instagramon: beállíthatnak konkrét napközbeni vagy heti időpontokat, amikor korlátozni szeretnék tinédzserük Instagram-használatát, és a nap folyamán meghatározott időpontokra szüneteket is beiktathatnak.

A Családi központon keresztül a szülők láthatják, hogy tinédzser gyermekük naponta átlagosan mennyi időt tölt az Instagramon, és az időkorlátok közös beállításával segíthetnek neki jobban beosztani az idejét. Az új Tarts szünetet! funkció emlékezteti a gyerekeket, hogy iktassanak be egy kis szünetet, ha már egy bizonyos ideje görgetik az Instagramon a Reels-videókat. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Az új eszköznek köszönhetően a szülők azt is láthatják, hogy tinédzserük kiket követ, és kik követik őket, illetve értesítést kaphatnak arról, ha gyermekük jelentett egy fiókot vagy posztot - beleértve azt is, hogy kit és milyen típusú tartalmat jelentett.

Emellett a Családi központban a szülők cikkeket, útmutatókat és szakértőktől származó tippeket találhatnak olyan témákban, amelyek segítik a tizenéves gyermekek pozitív online élményeit.

Furcsa módon hat a közösségi média az agyra: pszichés és személyiségzavarokhoz vezethet a túlzott használata

A lájkok, megosztások, üzenetek értesítései hasonlóan hatnak az agyra, mint a szerhasználat.

Furcsa módon hat a közösségi média az agyra: pszichés és személyiségzavarokhoz vezethet a túlzott használata

A lájkok, megosztások, üzenetek értesítései hasonlóan hatnak az agyra, mint a szerhasználat.

Elolvasom

Borítókép: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük