Senki sem tudja, hogy került a bizarr dísz a karácsonyfára, pedig sok helyen használják
Az uborkadíszek elterjedéséről több mendemonda kering.

- Évszázados szépségápolási trükkökre esküsznek a marokkói nők: az agyagtól és az illatos víztől olyan gyönyörű a bőrük »
- 5 nyári szandál, ami sosem megy ki a divatból: jól kihasználható fazonok, amikre a szezon végén is megéri lecsapni »
- Évek óta nem szedi a szemöldökét, most sokkal magabiztosabb a blogger: büszkén viseli bozontos, összenőtt szemöldökét »

- Vadon Jani kirúgásáról a portán értesült: már be sem engedték a tévé épületébe
- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Palvin Barbi totál átlátszó ruhában ment a Los Angeles-i premierre: nem szégyenlősködött
- Ilyen tünettel muszáj most orvoshoz fordulni: erre kéri a Népegészségügyi Központ a lakosságot
- A próbafülkéből küldött fotót a férjének, meglepődött a válaszon - Nagyon nem olyan választ kapott, mint amire számított
Elég furán hangzik, hogy egy uborka is helyet kaphat a karácsonyfadíszek között, pedig a hagyomány sokfelé népszerű a világon. Népszerűsége ellenére a Weihnachtsgurke, azaz karácsonyi uborka eredete meglehetősen zavaros.
Ha megkérdezel egy amerikait, minden bizonnyal rávágja, hogy a különös szokás Németországból jött. De kérdezz meg erről egy németet. Valószínűleg értetlenül pislog majd rád, mert nem tudja, mi a csodáról beszélsz. Legalábbis egy 2016-os kutatás szerint a németek csupán 7%-a hallott a Weihnachtsgurkéról. De nézzük, miről írnak a mesék!
Az uborkás karácsonyfadísz története
Az első történet szerint egy félig német, félig amerikai származású katona súlyosan megbetegedett a polgárháború alatt, utolsó étkezéséhez pedig csemegeuborkát kért. Miután elfogyasztotta, csodával határos módon hamarosan felépült. És onnantól kezdve minden évben felakasztott egy uborkát a karácsonyfára.

A második legenda már kevésbé szívderítő: Szent Miklósnak egy napon tudomására jutott, hogy egy gonosz kereskedő megölt három fiatal fiút, testüket pedig csemegeuborkák közé rejtette. Szent Miklós hosszú ideig imádkozott a lelkükért, mígnem hite mindennél erősebbnek bizonyult, és visszahozta az ifjakat a halálból. Egyes történészek szerint Szent Miklós története miatt válhatott az uborka a németek karácsonyi jelképévé.
Egy aranyos játék is kapcsolódik az uborkáról szóló históriákhoz, ami leginkább a gyerekeknek kedvez: a lényeg, hogy a szülők elrejtenek egy uborkadíszt a karácsonyfa belsejében, és az a csemete, aki elsőként megtalálja, kinyithatja az első karácsonyi ajándékot. Sőt, mi több, szerencse kíséri majd egész évben.
A 19. században robbant be a köztudatba
A Taste of Home újságírója érdekes egybeesést talált az uborkafenomén és az üveg karácsonyfadíszek elterjedése között. A legendák ugyanis akkortájt kaptak szárnyra, amikor Frank Winfield Woolworth első ízben kereskedni kezdett zöldség és gyümölcs alakú karácsonyfadíszekkel, az 1880-as években. A fára valókat ráadásul német bevándorlók szállították a kontinensre. Hogy ez valóban igaz, vagy csupán a mese része, valószínűleg már sosem tudjuk meg.
Átlagos otthonokba lesett be a fotós esténként: nem azt látta, amire számított
Lois Bielefeld kíváncsi volt, hogyan telik a hétköznap esti vacsoraidő az Amerika különböző pontjain élő, más és más élethelyzetben lévő embereknél, ezért fényképezőgépet ragadott, és bekéredzkedett néhány otthonba. A fotós meglepetten, de örömmel konstatálta, hogy képei megdöntik azt a sztereotípiát, mely szerint az amerikaiak hamburgeren és kólán élnek, és nem otthon, szeretteik körében, hanem gyorséttermekben esznek.
Képek: Getty Images Hungary.
OLVASD EL EZT IS!