Épp a cipőjét tisztíttatta, ő lett az első fotózott ember - A történelem első fényképei

Az első fotók készítői talán nem is sejtették, milyen jelentős mérföldkő ez az emberiség történetében.

A történelem első fényképei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ma már olyan világban élünk, ahol az emberek számára teljesen természetes, hogy a zsebükben lévő telefon kamerája jobb, élesebb képet készít, mint akár csak tíz, tizenöt évvel ezelőtt a profi gépek.

A hihetetlenül gyors fejlődés miatt sokan talán bele sem gondolnak, milyen nagy utat tett meg a fotózás, mint technológiai és művészeti ág. Épp ezért jó néha nosztalgiázni, és a gyökerektől kezdve megismerni a fényképek világát.

Mi látható a világ első fényképein?

Korábban festmények, rajzok segítségével próbálták meg átadni az emberek a körülöttük lévő világot, éppen ezért hatalmas technológiai ugrást jelentett az első fotográfiák elkészülte a korai 1800-as években. A kezdeti időszakban a Joseph Nicéphore Niépce és Louis Daguerre által megalkotott módszert, a dagerrotípiát használták a kép rögzítésére, majd később a fényképészet fejlődésével egyre több és jobb minőségű fotók készültek. A fennmaradt első fényképekre mindenesetre nagyon érdekes visszatekinteni ennyi év távlatából.

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük