Titokzatos maradványokra bukkantak az Állatkertben

A szakértők is csak találgatnak

Az biztos, hogy a felújítás során talált hatalmas csontok egy zsiráféi.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem mindennapi leletre, zsiráfcsontokra bukkantak csütörtökön a Fővárosi Állat- és Növénykertben az egyik sétány alatt.

Az intézményben zajló parkfelújítási munkálatok részeként az elmúlt napokban több árkot is ástak a kert területén. Az egyik ilyen árok mélyítése során az ásóval dolgozó munkások néhány meglehetősen nagy csontra akadtak.

Ezeket az Állatkert szakértői azonosították, és megállapították, hogy minden kétséget kizáróan egy zsiráftól származnak - tájékoztatta az Állatpark pénteken az MTI-t. Azt azonban ők is csak találgatják, hogyan kerültek a zsiráfcsontok a sétány alá.

A világháború alatt pusztulhatott el

Egy zsiráf jobb mellső lábának csontjai kerültek elő: az ujjpercek nagy része, az egységes elülső lábközépcsont, az elülső lábtőcsontok, az alkarcsont, valamint a felkarcsont alsó végdarabja.

A csontok létezéséről még az Állatkert legrégebbi gondozói sem tudtak. A kertnek ez a része - a Japánkert sarkától a pingvinek felé vezető sétány - ilyen mélységben legalább fél évszázada nem volt megbolygatva.

A lelet mégsem érte meglepetésként az állatkerti munkatársakat, hiszen ismeretes, hogy a második világháború idején a harci cselekmények, lövedékek, robbanások, repeszek, épülettüzek, illetve a takarmányhiány és a fűtőrendszerek kiesése miatt elpusztult állatok jelentős részét - jobb megoldás nem lévén - az Állatkert területén temették el.

A 10 legvidámabb hely Budapesten, az egész család számára

Nézegess képeket!

Elolvasom

A Zsiráfházban 1944-ben két zsiráf élt. A Szidi és Szahib nevű állatok a fennmaradt feljegyzések szerint 1944. szeptember 14-re virradó éjszaka pusztultak el. Ezen az éjszakán ugyanis nagyszabású és igen súlyos szövetséges légitámadás érte Budapestet, és a Zsiráfház is telitalálatot kapott.

A csontok tehát minden valószínűség szerint a második világháborúban elpusztult két felnőtt zsiráf valamelyikétől származnak. Ránézésre ugyan a csontokból nem lehet megállapítani az állat nemét, de a csontok mérete alapján valószínű, hogy a hím állathoz tartoztak. Budapest második világháborús ostroma alatt az Állatkert szinte valamennyi állata elpusztult: a több mint kétezer állatból csak 15 maradt életben.

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az említett csontokon kívül valószínűleg továbbiak is rejtőznek a föld alatt ugyanezen a helyen, ezek feltárásához azonban a kiásott árokhoz képest jóval nagyobb területen kellene a felszínt megbontani. Ez azonban jelenleg nem szerepel az intézmény tervei között.

Az Állatkert egyébként nemrégiben gazdagodott egy zsiráfbébivel, akinek a nevére szavazhatsz is az intézmény oldalán.

Ezt is szeretjük