Rejtélyes szerencsétlenségek a magyar kiállításon: a látogatók is panaszkodtak

Hallottál már a Titanic átkáról? Úgy tűnik, most Budapesten is lecsapott.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Áramszünet, csőtörés, rejtélyes esetek - a Titanic átka lecsapott a budapesti kiállításra is. Az ötmilliárd forintra biztosított tárlat a júniusi megnyitó óta több megmagyarázhatatlan sorscsapást szenvedett el, így a szervezők döntése értelmében a leginkább baljóslatú kiállítási tárgyat, egy halotti ruhát, áthelyeztek. Rossz érzéseket keltett mind a dolgozók, mind pedig az arra érzékeny látogatók körében.

Az áthelyezést követően lecsillapodtak a kedélyek, és megszűnni látszanak a furcsa esetek. "Alapvetően nem hiszünk a babonákban, és csak nevetve legyintettünk, amikor külföldi kiállításszervező kollégáink a Titanic átkáról beszéltek, azonban az elmúlt hónapok tapasztalatai arra késztettek, hogy átgondoljuk álláspontunkat. Ez a kiállítás mindenhol a világon furcsa, megmagyarázhatatlan események sorát vonzotta maga után, és most már tudjuk, hogy Budapest is beállt a sorba" - mondta Bátyi Dániel, a kiállítást szervező JVS Group Magyarország ügyvezető igazgatója.

Olvadás és áramszünet

A megnyitó óta eltelt időszakban számos váratlan eseménnyel kellett szembesülniük a szervezőknek, és szakmai tudásuk legjavára volt szükség ahhoz, hogy a nehézségekből a látogatók ne érezzenek semmit. A katasztrófa bemutatására szánt jégtömb több alkalommal is elolvadt, kétszer evakuálni kellett a termeket áramkimaradás miatt, legutóbb pedig egy csőtörés okozott kellemetlen pillanatokat.

"A látogatói és dolgozói visszajelzések arra sarkalltak, hogy az ismeretlen, első osztályú utas öltönyét - melyben minden bizonnyal a halálát lelte - áthelyezzük egy kevésbé központi helyre, így csak azok tekinthessék meg, akik kimondottan erre kíváncsiak. Az érdeklődők egy része arról tájékoztatott minket, hogy az úgynevezett törmeléksávból, négy kilométeres mélységből felhozott öltöny kellemetlen érzéseket keltett bennük, de egyébként saját munkatársainkban is" - nyilatkozták a szervezők.

A Titanic átka kifejezés már a katasztrófa után ismert volt, a megmenekült tengerészek például hiába próbáltak újra álláshoz jutni, egyetlen hajóra sem vették fel őket, mert a hajótársaságok tartottak a balszerencsétől.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A Titanic legendáriumában komoly szerepet kapott egy állítólagos egyiptomi múmia, mely mendemondák szerint a hajóval együtt süllyedt el, azonban történészek megállapították, hogy ez minden bizonnyal csak egy mítosz. Azt azonban a mai napig nem sikerült megtudni, hogy az óceán fenekén talált elegáns úri ruha kihez tartozhatott egykoron, ez egyike a Titanic számos megoldatlan rejtélyének.

Ezt is szeretjük