Gyorsan merül a telefonod? Néhány trükkel a nap végéig kihúzza a töltöttség
Életmentő lehet, ha ismered ezeket a módszereket.
Talán ismerős az a végtelenül bosszantó helyzet, amikor útközben jelzi a telefonod, hogy a töltöttségi szintje alacsony - jó eséllyel méghozzá akkor, amikor te épp egy fontos hívást vársz. Ha pedig előzőleg nem szerelkeztél fel vésztöltővel, könnyen az egész napodat megkeserítheti az aljzatkeresés és az aggodalom.
Bár jogosan várja el a mobil tulajdonosa, hogy az akkumulátor élettartama hosszú legyen, a merülést két tényező is meghatározza: az aznapi és a múltbeli használat. Az akkumulátorokról tudni érdemes, hogy lítiumionok segítségével tárolják az energiát, és ezek mozgásával adják le feszültséget, amit visszafordítani nem, de lassítani lehet.
Milyen gyakran töltsd?
A mobiltelefonoknak a töltési kapacitás 80%-át meg kell őrizniük 300-500 töltés után is, ám a tapasztalat azt mutatja, hogy sajnos sok esetben már ennek töredéke után csökken a teljesítmény.
Gyakori tévhit, hogy meg kell várni a teljes lemerülést a töltéshez - igazából viszont ez épp rövidíti az élettartamot. Természetesen az sem igaz, hogy a készülékek túltöltődhetnek, hiszen a telefon magától leállítja a műveletet. Az viszont tényleg jót tesz neki, ha néha kikapcsolod egy rövid időre.
Vészhelyzet esetén jó szolgálatot tehetnek a gyorstöltők, amik néhány óra, sőt, akár még rövidebb idő alatt töltik fel a telefont, de ezeket csak ritkán szabad alkalmazni, hiszen rohamos mértékben csökkenti a tárolókapacitást. A hőmérséklet sem mindegy: elvileg a 0°C és 45°C közötti tartomány az ideális a tárolásra, a közvetlen napfénytől viszont feltétlenül távol kell tartani.
Takarékoskodj az energiával!
Amikor úton vagy, és fogytán van mobilod töltöttségi szintje, érdemes bevetned néhány olyan praktikát, amellyel kicsit csalhatsz az energiafogyasztáson. Aaron Carroll és Gernot Heiser amerikai egyetemi professzorok elemzésükre alapozva gyűjtötték össze a legfontosabb tanácsokat, amelyekkel akár 40%-kal is megnövelhető az üzemidő.
- Csökkentsd a fényerőt! Ha mindenképpen használni szeretnéd a telefont, vegyél le egy picit a fényéből, ezzel ugyanis sok energiát nyerhetsz. Eleinte furcsa lehet, de hamar hozzászokik a szemed.
- Amennyiben a telefonodban van alacsony töltöttségi üzemmód, élj is vele a kritikus időben: ez csökkenti a háttérben futó frissítéseket, a teljesítményt és a fényerőt, cserébe viszont sokkal tovább bírja majd töltés nélkül.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
- A hívás közben a hálózat gyakorlatilag leszippantja az energiát, ezért a lehető legrövidebbre szorítsd ilyenkor a mondandódat!
- 4G helyett inkább a Wi-Fi-re csatlakozz fel, ha internetezel, a mobiladat-kapcsolatot pedig kapcsold ki, hiszen ez is nagyon meríti a telefonodat.
- Talán mondani sem kell, de ha nem muszáj, inkább hagyd a videós tartalmak lejátszását máskorra, hiszen ez az egyik leginkább energiaigényes művelet a telefonban.
- Sokat segít az is, ha a repülőgép üzemmódot választod a telefonodon, ami többek között a GSM, a Wi-Fi, a Bluetooth és a GPS funkciókat tiltja le. Ezzel a minimálisra szorítod az energiahasználatot, bár természetesen így a funkciókat sem tudod majd használni.
Ha minden tanácsot betartasz, nagyon sok kellemetlenségtől óvhatod meg magadat.
OLVASD EL EZT IS!