Már 525 halottja és több ezer sebesültje van a tüntetéseknek

A minisztérium figyelmeztet

Egyiptomban szerdán szükségállapotot hirdettek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magyar Külügyminisztérium ismét fokozott óvatosságra inti a magyar turistákat, akik Egyiptomban tartózkodnak, vagy a térségbe szeretnének utazni.

Az észak-afrikai országban augusztus 14-én délután szükségállapotot hirdettek, emiatt a magyar minisztérium felülvizsgálja az utazási ajánlatokat, valamint felhívja a figyelmet arra, hogy az oda utazók kerüljék el a nagyvárosokat és a tüntetéseket.

A minisztérium felhívása

A minisztérium azt javasolja, hogy az Egyiptomban tartózkodó magyarok folyamatosan kövessék figyelemmel a konzuli szolgálat honlapját, és esetleges vészhelyzetben mindenképpen vegyék fel a kapcsolatot a kairói magyar nagykövetséggel.

Ennek ellenére a legkedveltebb üdülőhelyek - mint Hurgada vagy Sarm es-Sejk - továbbra is biztonságosnak mondhatók.

Szükségállapot Egyiptomban

Az afrikai országban helyi idő szerint szerda 16 órától szükségállapotot hirdetett az ideiglenes egyiptomi elnökség, ami előreláthatóan egy hónapig is eltarthat. A héten az ország több régiójában is összecsapások alakultak ki a rendőrség és Mohamed Murszi volt államfő hívei között.

Az ország északi partvidékén a konfliktusok miatt több száz ember vesztette életét, és a tüntetők megtámadtak középületeket és templomokat is. A zavargások miatt felfüggesztették a vasúti közlekedést az ország északi és déli része között, a fővárosban sok helyen bezárták a boltokat és a bankfiókokat, továbbá a gízai piramisokat is lezárták a látogatók elől.

Véres összecsapás

A csütörtökön kiadott hivatalos jelentés szerint minimum 525 ember veszítette életét a rendőrség és az iszlamisták közötti összecsapásokban. A halottak nagy többsége civil volt. A sebesültek száma csütörtöki adatok szerint megközelíti a 3600-at.

Mobillal való fotózás miatt ölték meg a fiút

Nézegess képeket!

Elolvasom

A Muzulmán Testvériség felhívta híveit, hogy folytassák az ellenállást, így további konfliktusok lehetnek a térségben. A hadsereg által felállított ideiglenes kormány pedig kijelentette, hogy a jövőben nem tűri az erőszakos cselekményeket és az ülősztrájkot sem. Utóbbi ellen a rendőrség lépett fel, és szerdán kiürítette azt a két kairói teret, ahol az iszlamista tüntetők ülősztrájkot folytattak Murszi elnök ellen. Tüntetők ezrei a fővárosban nagyjából másfél hónapja tartják megszállva a központi helyeket.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Külpolitikai reakciók

Az afrikai országban 2011 óta nem volt ilyen véres nap, mint a szerdai, amikor Hoszni Mubarak elnököt buktatták meg. A török miniszterelnök, Recep Tayyip Erdogan az ENSZ Biztonsági Tanácsának összehívását követelte csütörtökön, mivel szerinte a tanács tagállamainak kötelessége lenne hozzájárulni az eseményekkel kapcsolatos tanácskozáshoz.

Ima Egyiptomért

Az egyiptomi békéért imádkozott Ferenc pápa Nagyboldogasszony ünnepén Castel Gandolfóban. A pápa együttérzéséről biztosította az áldozatokat, a hozzátartozókat, a sebesülteket és a szenvedőket.

Ezt is szeretjük