Virágba borult a Föld legszárazabb sivataga: fotókon az elképesztő jelenség

Az Atacama-sivatagban előfordult, hogy 40 évig nem esett az eső.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Az Atacama-sivatagban előfordult, hogy 40 évig nem esett az eső.

Virágba borult az Atacama-sivatag Chilében 2017. augusztus 22-én. A Föld egyik legszárazabb területén húzódó kavics-homoktengernél előfordul, hogy évekig egy csepp eső nem esik. Most viszont a téli hónapokban lehullott csapadékmennyiségnek köszönhetően színes virágok borították be az egész sivatagot.

Az Atacama az Andok és a Csendes-óceán között található. A nedvességtől az egyik felén az Andok, a másik felén a parti hegység védi. Az átlagos csapadékmennyiség évente 3 milliméter, és voltak olyan időszakok, amikor itt 40 évig egyáltalán nem esett eső. A sivatag 15 millió éves, és 50-szer szárazabb, mint a kaliforniai Halál-völgy: annyira, hogy a 6800 méterre is felemelkedő hegyek teljesen gleccsermentesek.

Infó: Wikipédia

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük