Különös alakzatban fagyott meg a tó: a jégszalagok földöntúli látványt nyújtanak
Korábban még senki sem tapasztalt ehhez fogható jelenséget.


- Durva, milyen bőrhibákat okozhat a gyakori tejfogyasztás: a pattanás csak a kezdet a szakértők szerint »
- Laza stílusa miatt imádják a neten a 49 éves divatbloggert: egyszerre vagány és nőies »
- Tavasszal minden formában divatos lesz a farmer: ezekre a nőies darabokra érdemes lecsapni a nadrágon túl »
- A Dallas Pamelája a plasztikai beavatkozásai után: a 71 éves Victoria Principal friss fotókon
- Kvíz: mennyire ismered Európa városait? Teszteld földrajzi tudásodat!
- Ő a 18 éves Gáspár Virág párja: bombázóvá fogyott Krisztián mellett
- 10 kérdéses törikvíz az ötödikes tananyagból: tudod, mikor kötötték a vérszerződést?
- "Lehet, hogy szűk lesz egy kicsit, de a férje majd bejáratja" - Magyar nők megrázó vallomásai a férjöltésről
Egy víztározó jeges csodaországgá változott az angliai Derbyshire-ben, amit nagy szerencsére egy lelkes természetfotós meg is örökített.
A február többnyire kiváló időszak arra, hogy szemtanúi lehessünk néhány lenyűgöző, fagyos-havas csodának. A Peak District Nemzeti Park látnivalói ugyanakkor mind közül a legszembetűnőbbnek bizonyultak az Egyesült Királyság vidékén.
Gerald Robinson természetfotóst érte a megtiszteltetés, hogy lefotózhassa a nem mindennapi jégszalagokat a felső Derwent-völgyben található Derwent-tározó felszínén, melyeket az előző napi, meglehetősen zord időjárás alakított ilyen különleges formájúra. "A természet valóban elképesztő dolgokat tud produkálni" - írja a fotográfus Facebook-oldalán. "Korábban még soha nem láttam ehhez foghatót."
Különös alakzatban fagyott meg a tó
Ki gondolta volna, hogy egy vihar, ami egyébiránt komoly fennakadásokat okozott Angliában, a károkon kívül figyelemreméltó értékeket is hátrahagyott? Robinson egyértelműen jókor volt jó helyen, ugyanis közvetlenül az égzengést követő délelőtt látogatott el a víztározóhoz, hogy dokumentálja a jelenséget. "Egy barátom néhány órával később szintén megpróbált fényképeket készíteni, de addigra csupán hűlt helyét találta a furcsa alakzatoknak."
A hullámszerű jéglapot nilas-nak hívják, amit a szél és a víz folyamatosan mozgat a jég körül, így alakulhattak ki a szalagra emlékeztető formák. Dr. Jeremy Wilkinson fizikus szerint a jég ezen típusa vékony, rugalmas és átlátszó. A fehér textúra hótakaróként simul a nilas-ra. Keletkezése után pedig a szél és a hullámok tovább formázzák. Nézd meg képeken, hogyan fest a gyönyörű természeti képződmény!
OLVASD EL EZT IS!

- időjárás
- meteorológia