Ezek a legrégebbi, ismert színes fotók - Egészen különleges a hangulatuk

Egy fekete-fehér film láttán egyből nosztalgikus hangulatba kerülsz? A színes fényképek sem voltak ám mindig színesek!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

1907-re a fényképezés már megjelent, de a színes képek manuálisan készültek, az előhívott fotót kézzel kellett kiszínezni.

Mai fejjel elképzelhetetlen, milyen áttörés lehetett a 20. század elején, amikor Auguste és Louis Lumière feltalálták a színes fényképezőgépet. 

Az első színes képek

Az Autochrome Lumière-t 1904-ben szabadalmaztatták, de széleskörűen 1907-től kezdett el terjedni. A technika Franciaországból indult: érdekesség, hogy a franciák után a magyarok értek el sikereket az autokróm lemezekkel. 1907 elején olyan figyelemreméltó felvételek készültek a budapesti Photo Clubban, hogy külföldi fényképészegyesületek kölcsönözték őket, bemutatás céljából.

A leggyakoribb méret 9x12 cm, de létezik 13x18 cm-es fotó is: ezek értékesebbek és ritkábbak. Viszonylag sok fénykép maradt fenn épségben, a különleges hangulatú fotók egy másik világba repítenek. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük