Döbbenetes pillanatot kapott el a fotós a hajnali fényben: erre ő sem számított

A művész egyszerű természetfotózásra indult, de a reméltnél sokkal különlegesebb jelenségre bukkant.

Pirosvállú csiröge
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sok előnye van az internetnek, többek között az, hogy az ember rendszeresen találkozhat látványos madárfotókkal, melyeken keresztül jobban megismerheti a világ vadon élő madarait. Ez a mostani eset is tökéletes példa erre.

Egy teljesen átlagos, hűvös reggelen Kathrin Swoboda szokása szerint ismét elhatározta, hogy felkeresi az egyik legkedveltebb fotózási helyszínét, a virginiai Huntley Meadows Parkot. A fotós egy hím pirosvállú csirögét szeretett volna megörökíteni reggeli éneklése közben. 

Különleges természeti jelenséget fotózott

Swobodának ritka nagy szerencséje volt, hogy szinte még pirkadatkor indult felfedezőútjára, így a levegő még kellőképpen csípős volt. Ettől pedig a madár éneklése olyan látványt nyújtott, mintha csőrével tökéletes füstkarikákat fújt volna.

Persze valójában nem erről volt szó, csupán a reggeli időjárásnak köszönhetően látszódott a  pirosvállú csiröge lehelete. Talán nem meglepő, hogy a fotó óriási visszhangot keltett a szakmában, készítője népszerűségét pedig egykettőre az egekig repítette. Sőt mi több, Swoboda első helyezést ért el vele egy népszerű helyi fotópályázaton is.

A pirosvállú csiröge jellegzetességei

A pirosvállú csiröge vagy vörösszárnyú gulyamadár a madarak osztályának verébalakúak rendjébe, azon belül pedig a csirögefélék családjába tartozó faj. Eredeti nevüket - Agelaius Phoenicus - egy svéd tudóstól, Carolus Linneaustól kapták, ami görögül annyit tesz: pelyhes és vörös. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Átlagos élettartamuk mindössze két év, a mostanáig jegyzett legöregebb, vadon élő példány 15 évet és kilenc hónapot élt. A pirosvállú csiröge nagy utazó hírében áll, vándorlása idején ugyanis akár nyolcvan kilométert is megtehet.

Fészekrakás idején a hímek elszántan védik területüket: éneklésükkel nem csak a nőstények figyelmét próbálják felkelteni, de így jelzik riválisaiknak, hogy az adott terület már foglalt. A hímek legjellegzetesebb tulajdonsága, hogy egyszerre akár 15 párjuk is lehet.

Egzotikus madárnak hitték, de meglepődtek

Amikor a kórház dolgozói bejelentést kaptak egy narancssárga madárról, elképzelni sem tudták, mire számíthatnak. Csak jóval később, a vizsgálatok közben derült ki, hogy a furcsa szerzet valójában nem trópusi, csak egy curryvel vagy kurkumával borított sirály. 

Egzotikus állatnak hitték, aztán megfürdették: nagy volt a meglepetés

Nézegess képeket!

Elolvasom

Nyitókép: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük