4900 forintot is érhet a kétezres: ezeket a bankjegyeket ne költsd el!

Jóval magasabb lehet a pénz értéke, mint azt elsőre gondolnád - hasznos tipp került napvilágra.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Március elsején forgalomba helyezték az új ezerforintos bankjegyeket, aminek apropóján nagyon hasznos, ám csak kevesek által ismert információra hívta fel a figyelmet a Pénzcentrum. Azt tanácsolják, hogy, ha alacsony sorozatszámú papírpénz van a birtokunkban, azt őrizzük meg, mert a névértékénél jóval többért adhatunk túl rajta, ha gyűjtővel találkozunk.

Gyűjtői célokra egyébként a Magyar Pénzverő Zrt.-től lehet beszerezni a legalacsonyabb sorszámú bankjegyeket, melyeket nem is hoznak forgalomba, kizárólag itt lehet megvásárolni őket névértéküknek akár a többszöröséért. A kétezrest 4900 forintért, az ötezrest 8900 forintért, a tízezrest 13 900 forintért, a húszezrest pedig 28 ezer forintért kínálják a honlapon.

Vannak olyan gyűjtők is, akiknek nem az a lényeg, hogy a sorozatszám minél közelebb legyen a nullához, hanem az olyan bankjegyeket keresik, melyeknek a számozása egymást követi, ezért is érdemes tehát mindig figyelemmel kísérni a két betűből és hét számjegyből álló kódot. Ezeket szintén szép profittal lehet továbbadni például az internetes aukciós oldalakon, ahol akár bankjegyenként több ezer forintos haszon is ütheti az eladó markát.

jelenlegi ajánlatok szerint két darab egymást követő sorszámú, régi ezerforintost 3290 forintért, négy darab egymást követő kétezrest 10 800 forintért, négy darab egymást követő ötezrest 22 ezer forintért, öt darab egymást követő húszezrest pedig 116 ezer forintért kínálnak.

Képek: MTVA/Faludi Imre; mnb.hu.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük