A furcsa külsejű ausztrál állat olyan, mint egy plüss - Képeken az óriás repülőerszényes

Az aranyos erdei állatot kevesen ismerik, hiszen nagyon rejtőzködő életmódot él.

Óriás repülőerszényes
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Föld kontinensei közül talán Ausztrália a legérdekesebb az élővilág szempontjából. Itt olyan különleges fajok találhatók, amik sehol máshol a világon, ez pedig annak köszönhető, hogy korán leszakadt a többi kontinenstől.

Bár a természettudósok mindent megtesznek annak érdekében, hogy minden ottani, különleges állatot azonosítsanak, nincs könnyű dolguk: nemrég az óriás repülőerszényesről is kiderült, hogy valójában három faját is meg lehet különböztetni.

Képeken az aranyos állat

Az óriás repülőerszényest kevesen ismerik, hiszen csak Kelet-Ausztráliában él, de ott is kizárólag az eukaliptuszerdőkben található meg. Mivel éjszakai életmódot folytat, ezért még jobban eltűnik a kíváncsi szemek elől, de szerencsére még így sem lehetetlen rátalálni. Különlegességét azonban nemcsak életmódja, hanem külseje is adja, hiszen nemcsak aranyos, hanem még siklani is képes a levegőben repülőhártyájával.

Aranyos külsejét elsősorban puha bundájának és nagy füleinek köszönheti, amik remekül segítik az éjszakai tájékozódásban.
Fotó: wildlife_by_brett / Instagram
Mivel csak éjszaka mozognak, így a legtöbb fotót vakuval készítették róluk.
Fotó: ausintheus / Instagram
Fák odvaiban élnek, ahonnan a hím kölyköket tíz hónap után elzavarja az apjuk, a nőstény utódok még egy évig maradhatnak anyjuk mellett.
Fotó: ausintheus / Instagram
Sokáig azt hitték, hogy csak egyféle óriás repülőerszényes létezik, az ausztrál kutatóknak viszont sikerült bebizonyítaniuk, hogy három faja is megkülönböztethető.
Fotó: calyptorhynchus / Instagram
Érdekes módon a repülőerszényesek soha nem isznak vizet, és nem mennek a talajra. Kizárólag eukaliptusszal táplálkoznak, és ezeken a fákon töltik minden idejüket.
Fotó: ausintheus / Instagram
Nem veszélyeztetett faj, de vannak természetes ellenségei: van, amikor véletlenül a földön landolnak, ilyenkor digók és vörös rókák vadásznak rájuk, a nagy héjabagoly pedig repülés közben is el tudja kapni.
Fotó: ausintheus / Instagram
A puha bundája miatt olyan, mintha egy élő plüssállat lenne.
Fotó: wildlifequeensland / Instagram
Erszényes állat lévén a legkisebbek anyjuk "zsebében" kezdik felfedezni a világot, ahol öt hónapot töltenek.
Fotó: abcbrisbane / Instagram

(Képek forrása: Instagram)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük