3 kifejezés az önéletrajzodban, amivel elvágod magad a leendő munkaadónál

Néhány jól beváltnak hitt kifejezés, és a papír máris a kukában landol.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Vannak olyan szavak és kifejezések, melyek régen alapkövetelményei voltak egy hatásos önéletrajznak. Ma már azonban annyian használják őket, hogy az összes mögöttes tartalmuk elveszett, és közhelyesnek számítanak.

Tudd meg, melyek a leggyakoribb klisék, és inkább ne használd őket az önéletrajzírás során, ha nem szeretnéd, hogy csak egy legyél a sok visszautasított jelentkező közül.

Jó kapcsolatteremtő készség

Sajnos még akkor is átsiklanak e felett a kifejezés felett, ha tényleg jó kapcsolatteremtő készséggel rendelkezel. Ezt gyakorlatilag bárki mondhatja magáról, és az, hogy valóban így van-e, nem derül ki egy papírlapból.

Ha követelményként tüntették fel az álláshirdetésben, akkor is próbáld meg máshogy megfogalmazni, és csak akkor írd bele, ha tényleg így van, hiszen az állásinterjún, a személyes beszélgetés során úgyis kiderül majd, milyen adottságokkal rendelkezel.

Ugyanez igaz a jó kommunikációs készségre is: rengetegen használják személyes tulajdonságaik rövid ismertetésében ezt a meghatározást, de a munkaadó nem tudhatja, hogy van-e alapja ennek az állításnak.

Csapatmunkára való alkalmasság

Mielőtt leírod ezt a kifejezést, gondold végig a valódi értelmét!

A csapatmunka nem azt jelenti, hogy jól kijön az ember azokkal, akikkel egy irodában dolgozik, vagy képes sodródni az árral egy többszemélyes projekt során. Ilyenkor még az is előfordulhat, hogy neked kell irányítani az említett csapatot. Ha valóban megvan benned ez a készség, akkor inkább konkrét példákkal hozakodj elő, és az eredményeidre helyezd a hangsúlyt, mert a csapatmunkára való alkalmasság sajnos elég közhelyes.

Milyen fénykép legyen az önéletrajzban?

A fotó sokat elárul rólad a HR-menedzsereknek, ezért jó, ha egy kicsit utánajársz, milyen az ideális kép, mielőtt elküldöd az önéletrajzodat. Nézd meg videónkat, és tudd meg!

Megbízhatóság

Mivel egy munkahelyen a pontosság, a megbízhatóság alapkövetelmény, ezt a tulajdonságot teljesen felesleges feltüntetni az önéletrajzban. Ha megállapodtok, és tiéd lesz az állás, bőven lesz rá alkalmad, hogy bizonyítsd, nem vagy link, és bátran rád bízhatnak komoly feladatokat is. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Akkor pedig pláne ne használd ezt a szót, ha a megbízhatóság alatt azt érted, hogy rendszeresen bejársz dolgozni, és nem késel el. Ez minden munkavállalónak alapkötelessége, és ezt a munkaadó joggal várja el.

Ezt is szeretjük