Erre mindenképp figyelj, ha ilyen tévéd van – Muszáj megcsinálni pár havonta
Minden okostévénél érdemes megtenni, különben borzasztóan belassul.

Ahogy az okostelefonoknál, úgy a tévénél is fontos a gyorsítótár törlése. Ez egyszerű módja az alkalmazáshibák javításának, a gyorsabb teljesítménynek és így a zökkenőmentes mozizásnak is.
Ha pedig erre nem figyelünk, az a tv idő előtti meghibásodását, elromlását is okozhatja.
Gyorsítótár törlése okostévén
A gyorsítótár az alkalmazások és webhelyek által a gyorsabb hozzáférés érdekében tárolt ideiglenes adatok összessége. Bár hasznos, idővel felesleges vagy elavult fájlokat halmozhat fel, ami ronthat a tv teljesítményén, és problémákat okozhat az olyan alkalmazásokkal, mint például a Netflix.

Azért érdemes törölni, mert...
- Javul a teljesítmény: a régi vagy felesleges fájlok eltávolítása felszabadítja a memóriát, és gyorsabbá teszi a tv futását.
- Alkalmazáshibák javítása: ha gyakran lefagy, vagy összeomlik a Netflix, a gyorsítótár törlése segíthet ezen a problémán.
- Személyes adatok védelme: A gyorsítótár tárolhatja a bejelentkezési adatokat és más érzékeny információkat, ezért törlése növeli a biztonságot.
Így töröld a tévéden
Samsung tévén
Válaszd a Beállítások > Terméktámogatás > Öndiagnosztika menüpontot, majd a tv-eszközkezelő lehetőséget. A tárhely kezelése résznél válaszd ki az Alkalmazáslista megjelenítését. Válaszd ki azt az alkalmazást, amelynek gyorsítótárát törölni szeretné, és válaszd a Részletek opciót. Végül koppints a gyorsítótár törlése lehetőségre.
LG tévén
Nyomd meg a távirányító Home gombját, majd menj a Beállítások > Általános > Tárolás menüpontra. Válaszd a Cache törlése lehetőséget.
Android/Google tévén (például SONY)
Válaszd a Beállítások > Alkalmazások menüpontot, majd menj az Összes alkalmazás megtekintése lehetőségre. Válaszd ki az alkalmazást, és koppints a Cache törlése lehetőségre.
Vigyázz, a gyorsítótár törlése nem törli az alkalmazás lényeges adatait, de az Adatok törlése választása visszaállítja az alkalmazást, amihez újra be kell majd jelentkezned minden applikációba.
Hazudhatnak a fitnesztrackerek és az okosórák: új kutatást tettek közzé
Egy új kutatás szerint a fitnesztrackerek és okosórák által mért adatok nem mindig megbízhatóak.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- biztonság
- hackertámadás