Tudod, melyik állat a fiahordó górugrány? Ezeknek a nyelvújításbeli szavaknak nem könnyű kitalálni a jelentését

Több mint 150 éve fejeződött be a magyar nyelvújítási mozgalom. A 19. század második felében rengeteg új szavunk keletkezett, amelyek közül sokat ma is használunk, ám akadnak közöttük olyanok is, amelyek nem honosodtak meg a nyelvünkben.
Tudod, melyik állat a fiahordó górugrány?
Kazinczy Ferenc, a magyar nyelvújítás vezéralakja és a nyelvművelők közössége az 1800-as években célul tűzte ki a nyelv úgynevezett megtisztítását. Feladatuknak tekintették az idegen kifejezések száműzését és az új, magyar szavak létrehozását. Ám ez nem volt teljesen zökkenőmentes, egyes szavak ugyanis annyira nyakatekertre sikerültek, hogy nem lettek népszerűek a beszélők körében. Ezekről a furcsa, olykor vicces kifejezések jelentéséről kérdezünk most. Te mennyinek találod ki a jelentését? Próbáld ki magad!

(Borítókép: Getty Images Hungary)
Olvass tovább! Óvatos légy az őszi kerti munkálatok során! Tragédiát is okozhat, ha nem figyelsz erre!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmet, kiemelve, hogy a kerti munkák során a lombhalmokat és rőzserakásokat ilyenkor csak óvatosan szabad megbolygatni az emlősök érdekében.
Óvatos légy az őszi kerti munkálatok során! Tragédiát is okozhat, ha nem figyelsz erre!
Nagyon fontos dologra hívták fel a figyelmet a szakemberek!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!

- óraátállítás
- október