Ezekkel az appokkal lehet a leghatékonyabban nyelveket tanulni - Miért jobbak, mint a legismertebb?
A nyelvtanuló alkalmazások között ezek tényleg hasznosak.
A Duolingo használata közben néha felmerül a kérdés, hogy mikor fogja a való életben bárki is használni azokat a példamondatokat, amiket az applikáció gyakorlásként megad. Nem eléggé logikus a felépítése, kevésbé ad mélyebb rálátást a nyelvtani leckékre.
Vannak olyan alternatívák, amelyekkel hatékonyabban lehet nyelvet tanulni, még akkor is, sőt különösen akkor, ha nem mindent akar egyszerre az applikáció, hanem csak egy részére koncentrál a tanulásnak.
Nyelvtanuláshoz alkalmazások
A szókincs építése elengedhetetlen a nyelvtanulásban való előbbre jutásban. Az olvasással, eredeti nyelven nézett filmekkel és a tanulni kívánt nyelven hallgatott zenékkel is sokat lehet fejlődni. A Drops alkalmazás egy kifejezetten a szókincs építésére koncentráló app. Az ötezer szóval és kifejezéssel operáló játékos app éppen azt veszi figyelembe, amit az egyszerűbb alkalmazások nem, mégpedig a szavak való életben való előfordulását. Logikusan felépített és könnyen használható. Valós beszélgetéseket vesz alapul, és hasznos szavakat tanít meg, amelyekkel fokozatosan és realisztikus tempóban lehet építeni a nyelvtudást és az önbizalmat.
A Busuu app nem teljesen ingyenes, de vannak ingyen elérhető leckéi. A beszédre és beszédértésre épít, a nyelvtani szabályokra ad magyarázatot, és a nyelv kulturális vonatkozására is figyel. Viszont az ingyenes verzió sajnos eléggé limitált, és a magyar nyelv nem választható, így azoknak ajánljuk, akik már valamennyire beszélnek angolul, és nem okoz nekik gondot, hogy angolul tanuljanak egy új nyelvet. Elérhető a spanyol, portugál, mandarin, orosz, japán török és még néhány nyelv.
LingoDeer egy szintén fizetős, de nagyon hasznos nyelvtanuló applikáció. A leckéket képzett nyelvtanárok állították össze pontos magyarázatokat adva minden lépéshez. A kevésbé erős területeken segít felzárkózni, a kritikusan nehéz nyelvtani leckéket alaposan magyarázza, és sok tanulókártya is segít a játékos tanulásban. Anyanyelvi beszélőkkel vannak felvéve a hanganyagok, és sok izgalmas történeten keresztül tanít új szavakat és fordulatokat. Elérhető gyerekeknek szóló verziója is az appnak, ami kifejezetten a fiatalabb generáció igényeit tartja szem előtt.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A Memrise talán a legismertebb Duolingo-versenytárs, és a komolyabb tanulók számára valamivel jobb, mint vetélytársa. Ez az applikáció tanulókártyás rendszert használ, ahol a nehezebbnek talált szavak és kifejezések gyakrabban jelennek meg. Vannak pontok, szintek és szórakoztató dizájn is, hasonlóan a Duolingo bagolyhoz és társaihoz. Ennek ellenére a Memrise-t önmagában nem használnánk nyelvtanuláshoz. Remekül segít a mondatok memorizálásában, de nem koncentrál annyira az egész mondatok felépítésére és a nyelvtani logikára. Esetleg más appal együtt használva lehet a leghasznosabb.
Adj mobilt a gyereknek: ha ezekkel az applikációkkal játszik, fejlődni fog
Az okoskészülékek nyelvtanuláshoz is használhatóak, és a logikát is fejlesztik: mutatjuk, melyik appokat válaszd.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- nyelviskola
- drágulás
Brutálisan drágulhat a nyelvtanulás - Sok nyelviskola be is zárhat
- kvíz
- idegen szavak