3,2 milliárd forintos kárt okozott az idei nyár időjárása - A villámok okozták a legtöbb bajt

Nyilvánosságra került az idei nyári viharmérleg, bár ez még nem a végleges összesítés.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A tavalyihoz képest idén kevesebb kárt okozott a nyári viharszezon, bár a szeptember eleji esőzések még sokat ronthatnak az eddigi mérlegen - állítja a Magyar Biztosítók Szövetsége.

Az idei nyári viharmérleg nem végleges összesítése alapján a biztosítók május 1. és augusztus 31. között csaknem 3,2 milliárd forintot fizettek ki, a társaságokhoz ebben a periódusban 57 016 bejelentés érkezett egyéni és társasházak részéről vihar, felhőszakadás, jégverés, tetőbeázás címén.

Nyári viharmérleg 2018

Tavaly ugyanis ezen négy hónap alatt több mint 103 ezer káreseményre 6 milliárd forint összegű kárt térítettek meg a biztosítók. 2010-2017 között a május-augusztusi időszakban összesen csaknem 1 millió 100 ezer kárt rendeztek a társaságok, közel 80 milliárd forint értékben. 

A szövetség szerint az elmúlt évek biztosítói adataiból nem lehet trendszerű következtetéseket levonni az időjárás szélsőségesebbé válásáról, ebben az évtizedben például a 2010-es év volt a katasztrófáktól leginkább sújtott, akkor 312 ezer kárbejelentésre 30 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók.

Pest megyéből és a fővárosból érkezett a legtöbb jelentés

Az idén is, mint szinte minden évben, a legsűrűbben lakott Pest megyében és a fővárosban sérült meg a legtöbb lakossági ingatlan, emellett Pécsről és környékéről érkezett szokatlanul sok bejelentés. A legtöbbször a házak tetőszerkezete sérült meg, illetve az ebből eredő beázás jelentette a leggyakoribb kártípust - közölte a Mabisz.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A viszonylag mérsékeltebb viharok idején is egyre több kárt okoznak viszont a villámcsapások, melyek 2010 óta mintegy harmadannyival terhelték meg a társaságok kárráfordítási összegeit, mint a viharok. 

Tavaly egész évben 2350 elsődleges és több mint 30 ezer másodlagos hatás nyomán 2,6 milliárd forintot térítettek meg ügyfeleiknek a társaságok, idén az első nyolc hónapban már 2,3 milliárd forint környékén jár ez az összeg.

Nézd meg ezt is - Így néz ki a test villámcsapás után

Annak a valószínűsége, hogy a villám emberbe csapjon, mindössze egy a háromszázezerhez, mégis minden évben többször megtörténik. Egy villámcsóva képes akár 27 ezer Celsius-fokra forrósítani maga körül a levegőt - ez ötször melegebb a Nap hőmérsékleténél -, és akár 1 milliárd volt villamos energiát is felszabadíthat. Nézd meg képeken, mit tehet a testtel egy ilyen baleset: a Bored Panda összeállításából válogattunk.

Így néz ki a test villámcsapás után - Túlélték, de örökre nyomot hagyott rajtuk

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képek: Pixabay.

Ezt is szeretjük