A néni azt hitte, 3 cicája van: az unokája jött rá, hogy egyikük nem macska

Ha tudta volna, hogy milyen állat, vajon befogadta volna?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amikor Eric Hertlein nem olyan régen meglátogatta nagymamáját kansas-i otthonában, már tudta, hogy egy csomó befogadott macska várja majd a teraszon. A nagyanyja ugyanis szeretett gondoskodni a kóbor állatokról.

Úgy is történt, a cicák ott lógtak a tornácon. Ahogy azonban az unoka közelebbről megnézte őket, látta, hogy egyikük nem igazán hasonlít macskára. Nem is az volt, csak a nagyi annak nézte.

Mindketten meglepődtek

A cicának hitt szőrös jószág valójában egy oposszum volt. A nagymama, anélkül, hogy tudott volna róla, macskának járó fejedelmi ellátásban részesítette a rágcsálót. Kapott ennivalót, és volt egy külön vacka is a cicáknál. A nagyi a Tete nevet adta a szelíd és kedves erszényespatkánynak, aki úgy élt vele, mint a háziállatok. Amikor Eric felfedte az állat kilétét, mindketten hatalmasat nevettek, és az idős hölgy egyáltalán nem bánta, hogy befogadta az oposszumot - akinek előrecsúcsosodó pofácskája és csupasz farka árulkodhatott volna származásáról. A nagyi viszont nem jól lát, így egyszerűen benézte a kis emlőst, és macskának titulálta.

A Jégkorszak óta népszerűek

A népszerű Jégkorszak-mesék állandó szereplői a szőrös oposszumtestvérek, Ropsz és Eddie. A film óta ez az állatka is nagyobb népszerűségnek örvend. A nagyi és az unoka vicces története alá sokan posztolták azt, hogy ők is gondoznak, vagy legalábbis etetnek oposszumot, aki jó viszonyt ápol az egyéb háziállataikkal. Tete kölyökkorában került a nagymamához, úgy, hogy elszakadt a szüleitől, és a küszöbön pihent meg. Onnantól kezdve már jó dolga volt a jószívű idős néni jóvoltából. Úgy tűnik tehát, hogy ez a különleges kapcsolat minden résztvevő számára előnyösen és pozitívan alakult.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük