Veszélyes alkalmazás terjed a Facebookon - Nagy bajba kerülhetsz, ha kipróbálod!

Nagyon óvatos légy ezzel az applikációval!

My Puzzle applikáció
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egyre jobban terjed a Facebookon a My Puzzle nevű, mesterséges intelligencián alapuló képszerkesztő alkalmazás, ami azt ígéri a felhasználóinak, hogy sztárarcot varázsol nekik egy fényképük alapján. És bár az app ezt meg is teszi, esélyes, hogy a felhasználóknak ezért súlyos árat kell fizetnie. 

My Puzzle applikáció

Kubatovics Áron, a livepod.tv alapító-tulajdonosa egy Facebook-posztban figyelmeztette az embereket a mesterséges intelligencián alapuló képszerkesztőkkel kapcsolatban, melyek szerinte sokkal több veszélyt hordozhatnak magukban, mint azt sokan gondolnák. 

A szakember bejegyzése a My Puzzle nevű, futótűzként terjedő appot vette górcső alá, amely fejlesztőinek adatvédelmi leírása egy sablonszöveg, a weboldalukon pedig semmi nem derül ki a cégről és annak tevékenységéről. 

A Novalab Games nevű cégnek ráadásul a My Puzzle az első játéka, a honlapjuk domainjét pedig november 21-én regisztrálták be egy kínai székhelyű szolgáltatónál. 

A szakértő így fogalmazott az applikáció létrejöttének lehetséges okairól:

"Egy jól irányzott, mémként, virálisként terjedő "játék" segítségével több millió (tízmillió, százmillió) profilképhez, valódi névhez, nyelvi beállításhoz (tehát ország) jutnak hozzá. Mondok párat, hogy mire lehet jó egy ilyen adatbázis. Például egy bot ezek alapján simán meg tudja keresni a valós profilt, és teljes egészében le tudja menteni a rajta lévő nyilvános cuccokat (képek, kapcsolati hálók, minél virálisabban terjed a hülyeség, annál nagyobb egybefüggő hálókat lehet felrajzolni), majd az egészet fel tudja használni, hogy egy valósnak tűnő hamis profilt alkossanak. Rólad. Bármire. Például arra a csalásra, hogy "jaj, jaj, letiltott a Facebook, 5 barátom segíthet visszakerülni". Vagy arra, hogy kamu facebook hirdetések alatt a te barátaidat lásd, akik elégedettek a termékkel. Vagy a te barátaid téged lássanak alatta. Sőt, a valósnak tűnő hamis profilokat nem is feltétlenül majd a Facebook-on fogják létrehozni, hanem egy csomó másik platformon."

Nemrég egy másik Facebookon terjedő csalásról írtunk, amelyről itt olvashatsz részletesen.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Összegyűjtöttük a leggyakoribb csaló SMS-eket és e-maileket - Nehogy rámenj, ha ilyet kapsz!

Ne dőlj be ezeknek az üzeneteknek!

Összegyűjtöttük a leggyakoribb csaló SMS-eket és e-maileket - Nehogy rámenj, ha ilyet kapsz!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borítókép: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük