Ez az első állatfaj, ami belefulladhat a műanyagba - Nem csak az óceánok lakóira veszélyes a hulladék
A Kanári-szigeteken élő hangyafaj életét is veszélyezteti a műanyag.
Már nemcsak az óceánokban élő állatok és az ott található élővilág életét veszélyeztetik a műanyagok, hanem a szárazföldi társaikat is.
Ez az első állatfaj, ami belefulladhat a műanyagba
A La Palma szigetén kutatást végző tudósok 113 hangya vizsgálata során fedezték fel a műanyag szálba gabalyodott két hangyát - olvasható a Science News oldalán. Az eddig is ismert volt, hogy a műanyag mennyire káros hatással van a tengeri emlősökre és madarakra. Arra is volt már példa, hogy tevék bélrendszerét zárta el, vagy épp énekesmadarak halálát okozta. Sőt, már azt is felfedezték, hogy néhány rovar beépítette életébe a műanyagot. A vízitegzeslégy-lárvák például apró műanyagdarabokat használtak fel a testüket védő tok felépítésére.
De eddig még kevés bizonyíték volt arra, hogy a műanyagba hangyák és más kis testű rovarok gabalyodnának bele. A kutatást végző Alvaro Luna szerint itt az idő, hogy a tengeri élőlények után a műanyag más fajokra gyakorolt hatását is tüzetesebben vizsgálni kezdjék. A két műanyagba gabalyodott hangya valószínűleg élelmiszer-keresés közben léphetett az anyagba, amit a sziget túra- és mászó útvonalairól fújhatott az élőhelyükre a szél.
Lehetséges, hogy más rovarokra is jó ideje rátekerednek a műanyag szálak, csak még senki nem vette észre. Minél több kutatást végzünk, annál nyilvánvalóbbá válik, hogy a műanyagszennyezés mindenhol ott van - tette hozzá Melanie Bergmann, a németországi Alfred Wegener Sark- és Tengerkutató Intézet tengerbiológusa.
Olvass tovább - Szuperközeli képet készített egy hangya arcáról a fotós: az eredmény csak erős idegzetűeknek ajánlott
Akár egy horrorfilmből is származhatna a fotó.
Szuperközeli képet készített egy hangya arcáról a fotós: az eredmény csak erős idegzetűeknek ajánlott
Akár egy horrorfilmből is származhatna a fotó.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- élővilág
- környezetszennyezés