Most személyeskedhetsz! - Így írj motivációs levelet!
A motivációs levél az egyetlen lehetőség arra, hogy a száraz önéletrajz mellett néhány valódi életjelet adj magadról.
A motivációs levél elsődleges célja, hogy kiemelje a pályázó pozitív adottságait, rávilágítson szakmai felkészültségére, és összességében azt a benyomást keltse olvasójában, hogy a pályázó rátermettsége az adott pozícióra vonatkozóan kétségbevonhatatlan, tehát mindenképpen a potenciális jelöltek között tartandó számon.
Ami kimaradt az önéletrajzból
A motivációs levél mindazt tartalmazza, ami az önéletrajzba a szigorú formai követelmények miatt nem kerülhet bele, tehát annak mintegy kiegészítője. Nem annyira tényszerű, sokkal többet elárul a jelentkező személyiségéről.
Az önéletrajzodban például csak az szerepel, hogy két évig tanítottál negyedikeseket, a motivációs levélben viszont kifejtheted többek között, hogy mennyi tapasztalatot gyűjtöttél ez alatt az idő alatt, és hogy imádsz tanítani.
A tökéletes motivációs levél
Most pedig lássuk, miből kell állnia egy jól megszerkesztett motivációs levélnek! Először is, a megszólítás: a legjobb, ha konkrét személynek címzed a levelet. Ne sajnálj egy kis nyomozást kideríteni, hogy ki fogja először kézhez kapni és elolvasni az anyagod. Egy személyes megszólítás mindenkinek jól esik. A bevezetésben mindenképpen utalj arra a forrásra, amelyből a pozícióról értesültél - például újság- vagy internetes hirdetés, utalás az ajánló személyére. Ha a hirdetésben megadtak hivatkozási számot, azt feltétlenül tüntesd fel!
Fontos annak megjelölése is, hogy melyik pozíciót kívánod betölteni. Egy nagyobb cégnél egyszerre több állást pályáztatnak, így nem biztos, hogy "a hirdetésükben olvastam" formulából tudni fogják, pontosan melyik állásra jelentkezel.
Te vagy a főszereplő
A következőkben néhány mondatban mutasd be saját magad. Ebben a részben foglalhatod össze képességeid, erősségeid, tudásszinted, szakmai tapasztalataid, mindezt azonban röviden és lényegre törően.
Ezután térj ki motivációidra: miért pályázol? Miért érdekel, mi nyerte el tetszésed az álláshirdetésben? Miért tartod magad alkalmasnak erre az állásra? Fontos, hogy ne csak arról írj, mennyire szeretnéd betölteni az adott pozíciót, hiszen a munkaadó nem elsősorban téged kíván boldogítani. Inkább arra helyezd a hangsúlyt, hogy mit nyerne vele a cég, ha téged választana. Sose lódíts, hiszen az önéletrajzból vagy az interjún, de legkésőbb a próbaidő alatt úgyis minden kiderül! A befejezésben szerényen utalhatsz rá, hogy számítasz megkeresésükre. Elköszönésként használhatod az egyszerű Tisztelettel vagy Üdvözlettel formulákat.
És amit soha ne kövess el!
Ne fogalmazz pongyolán, és ügyelj a helyesírásra, valamint a nyelvhelyességi szabályokra! Nemcsak a levél tartalma, hanem annak megfogalmazása, stílusa is formálja a rólad kialakított képet! Ha lehet, nézesd át valakivel a levelet elküldés előtt, hátha ő észreveszi azokat az apró hibákat, amelyek neked nem szúrnak szemet!
Ne küldj el egy levelet több álláshirdetésre! Nem kelt jó benyomást, ha a levél túl általános, sőt, inkább az látszódjon, hogy kifejezetten nekik írtad! Deríts ki egy-két dolgot a cégről, hogy aztán belecsempészhess a levélbe egy hízelgő mondatot, például az előző évi kiváló eredményekről.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A nagyon elbizakodott hangnem általában ellenszenves, de túlságosan szerény se legyél! Kerüld a "Biztosan akadnak nálam jobb jelentkezők is..." és ehhez hasonló mondatokat! Azt sem kell leendő munkaadód orrára kötnöd, hogy előtte már öt másik állásra jelentkeztél sikertelenül.
OLVASD EL EZT IS!
- testbeszéd
- állásinterjú
Ezen a 7 másodpercen múlik a jövőd!
- siker
- munkahely
4 fontos jel, hogy nem te kapod meg az állást
- tabu
- kommunikáció