Ennyit ér a 93 ezer forintos minimálbér
Előznénk viszont a cseheket, a szlovákokat és a lengyeleket is.
A kormány bruttó 93 ezer forintra emelné a minimálbért. Ezzel egész jó pozíciót érnénk el a térségben, megelőznénk a cseheket, a szlovákokat és a lengyeleket is - már ha ezekben az országokban marad a 2011-es minimálbér. Ugyanakkor az is igaz, hogy az előzés ellenére maradnánk a hátsó sorban: messze még a közel félmillió forintos luxemburgi minimálbér. Körkép.
Az Európai Unió hivatalos statisztikai oldalán, az Eurostat honlapján részletes táblázat és elemzés található az EU-s és néhány EU-n kívüli ország 2011-es minimálbéreiről.
Hátul kullogunk - az emeléssel is
Magyarország a maga 293 eurós havi minimálbérével az alsó kategóriát bővíti 2011-ben is, utánunk a sorban alig öt ország következik. Utolsó helyre Bulgária került, ezt követi Románia, Litvánia, Észtország és Lettország.
- Bulgária - 123 euró.
- Románia - 158 euró.
- Litvánia - 232 euró.
- Észtország - 278 euró.
- Lettország - 282 euró.
Az emeléssel viszont jövőre nagyot ugorhatunk előre, magunk mögé utasítanánk a fentiek mellett Szlovákiát, Csehországot és Lengyelországot - feltéve, ha ezekben az országokban nem emelik a minimálbért. A horvátokat viszont így sem sikerülne megelőznünk.
- Szlovákia - 317 euró.
- Csehország - 329 euró.
- Lengyelország - 347 euró.
- Horvátország - 380 euró.
A listán az első helyre Luxemburg került, ahol a minimálbér 1758 euró, ami 266-os euróval számolva - a statisztika is ennyivel számolt - közel félmillió forint.
1400 euró fölötti a minimálbér Belgiumban, Hollandiában és Írországban. Franciaországban 1365 euró a minimálbér, Nagy-Britanniában pedig 1086 euró.
A statisztikákból sajnos több ország is kimaradt - például Ausztria és Németország. Németországban azért, mert ott szektoronként határozzák meg a bért, Ausztria pedig azért, mert ott nincs hivatalos minimálbér.
3,4-szeres a különbség
Érdekes megnézni a statisztika azon részét is, amely a pénz vásárlóerő-paritása alapján állítja fel a listát. Míg az első esetben 14-szeres a különbség a legalacsonyabb és a legmagasabb minimálbér között, úgy itt már "csak" hatszoros.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Magyarország ezen a listán is a hatodik helyen áll, a magyar és a luxemburgi minimálbér értéke között 3,4-szeres a különbség.
OLVASD EL EZT IS!
- fizetés
- munkaerőpiac
Ezekre a juttatásokra számíthatsz jövőre a munkahelyeden
- fizetés
- munkaerőpiac
Közel 6%-os béremelkedést mért a KSH: tényleg ilyen jó a helyzet?
- munkaerőpiac
- kormány