Mikor nem kell kezelned a jegyedet? Megkérdeztük a BKK-t
Bliccelni nem érdemes, de ne is lyukaszd ki a jegyedet, ha a BKK sem várja el.
Bár a vonaljegyek ára és a budapesti tömegközlekedés nyújtotta szolgáltatás színvonala elég kevesek szerint arányos, az biztos, hogy egy vaskos büntetés megfizetése még fájdalmasabb, így nem éri meg a vonaljegyen spórolni.
Van azonban néhány eset, amikor nem feltétlenül kell jegyet lyukasztanod, mégsem kell az ellenőrtől rettegned.
Átszállás a metrón
A metrólejárónál érvényesített vonaljegy a ráütött dátumtól számítva egy órán keresztül érvényes - ezalatt eljuthatsz akár egyik végállomástól a másikig is. Ugyanakkor ez azt is jelenti, hogy ha a metrón belül szállsz át egy másik járatra, akkor nem kell másik jegyet lyukasztanod.
Ugyan a Deák téri csomóponton több helyen is vannak jegykezelő automaták - amiket sokan igénybe is vesznek, amikor egyik metróról a másikra szállnak át -, valójában a már érvényesített jegyeddel nyugodtan továbbutazhatsz a másik metróvonalon, és kedvedre szállhatsz át, amíg benne vagy az egyórás időkeretben, illetve, amíg meg nem szakítod az utazásodat, azaz el nem hagyod a metró területét.
Lerobbant szerelvény
Megkérdeztük a BKK sajtóosztályát arról is, mi a teendő, ha valaki vonaljeggyel utazott például a metrón, ám az lerobbant, és ő a metrópótló autóbusz helyett, mondjuk, trolival vagy villamossal, esetleg menetrend szerinti buszjárattal folytatja az utazást.
Ilyen esetben sem kell új jegyet lyukasztanod, mindenképpen őrizd meg azonban az utazás végéig azt a jegyet, amit a lerobbant járművön érvényesítettél - ilyenkor ugyanis a jegy nem veszti el az érvényességét, de azon a tömegközlekedési eszközön is érvényesítened kell, amelyet pótlólag vettél igénybe. Egyszerűen kezeld le a jegy másik végét, és ha ellenőrrel találkozol, hivatkozz a lerobbant járműre.
Ha nem működik a lyukasztó
Sok kérdés merül fel az elromlott jegykezelőkkel kapcsolatban is - kevesen tudják pontosan, hogy mi a teendő akkor, ha az ajtóhoz legközelebbi jegykezelő nem működik. Egyesek ilyenkor nyugodtan továbbutaznak a kezeletlen jeggyel, míg mások megpróbálnak eljutni a jármű másik végében felszerelt automatáig, hogy érvényesítsék a vonaljegyet.
A BKK válaszából úgy tűnik, ilyen esetekben ők is elnézőbbek az utasokkal, hiszen nem is lehetne például elvárni, hogy kora reggel a zsúfolásig tömött hetes buszon mindenki, aki vonaljeggyel szeretne utazni, a jármű végébe vándoroljon.
Levelében a BKK azt írt, ha a jármű telítettsége lehetővé teszi, meg kell kísérelni egy másik készüléken lyukasztani, ha nem, akkor az utas hivatkozhat a készülék hibájára.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Blöffölni viszont ilyenkor sem érdemes, hiszen a kalauz próbajeggyel fogja ellenőrizni, hogy a készülék valóban elromlott-e, arra pedig számítanod kell, hogy valószínűleg az automata helyett is kezelni fogja a jegyedet.
OLVASD EL EZT IS!
- üzemanyag
- áremelkedés
Tovább emelkedik az üzemanyag ára
- csalás
- szolgáltató