Mesterséges gyémántot hoztak létre: alig lehet megkülönböztetni az eredetitől
Ezekért senki nem dolgozta halálra magát a gyémántbányákban.

- A farmertrend legmenőbb darabjait nőies és laza stílusban is elsütheted: változatosan variálható fazonok »
- A szezon legdivatosabb frizurái újragondolva: ultranőies fazonok rövidtől a hosszúig »
- 8 kortalan ruhadarab, ami nem hiányozhat a tavaszi ruhatárból: egyszerűek, mégis felpezsdítik a megjelenést »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Lilu és Ördög Nóra közös műsorvezetése nem működött: a szőke tévés kitálalt, miért
A gyémánt szénatomokból álló ásvány, mely a természetben bányászható. Tökéletes fényű és fénytörésű, a legkeményebb természetes anyag, emellett a fényűző luxus és gazdagság szimbóluma.
Ezért is meglepő az eljárás, melynek során mesterséges körülmények között, tudósok által lemásolt és felgyorsított folyamattal gyémántot hoztak létre. A gyártó cég a fiatal vásárlókat célozza meg, és egyik szlogenje a környezetbarát eljárás.
Laboratóriumban készül a jövő gyémántja
Való igaz, hogy ezekért a kövekért nem végeznek rabszolgamunkát a harmadik világ gyémántbányászai. A műgyémántok népszerűek lehetnek azok körében, akik szem előtt tartják ezt az elvet is. A gyémánttal kombinált gyűrű még mindig a legnépszerűbb a házasulandók körében, és a környezetbarát technológiával, üvegházban kreált csillogó kövek kelendőek lesznek a rugalmasabban gondolkodó ifjú generáció számára. Az sem elhanyagolandó szempont, hogy a műgyémánt 30-40%-kal olcsóbb a természetesnél.

Kereslet van a mesterséges drágakőre
Meglepő tény, de az ékszeripar hosszú évek óta jóval több gyémántot igényel, mint amennyi természetes forrásokból előállítható, így indokolt kereslet van a mesterségesen előállított műgyémántra. A drágakő-szerkezetű és minőségű kövek sokkal népszerűbbek, mint az úgynevezett gyémántimitációk és utánzatok, mint amilyen például a cirkon. A szingapúri laboratóriumokban a dolgozók gyémántmagból készítik a műgyémántot. Mikrohullámot használnak a folyamathoz, és metángáz segítségével szenet kristályosítanak ki. Az így létrejött csiszolatlan drágakőből 10-12 hét alatt lesz divatos ékszer.
A szakértők is elfogadják az új trendet
A gyémántszakértők szerint van különbség a természetes és mesterséges drágakövek között. Az igazi gyémántba kerülhetnek zárványok, melyek az átlátszóságot, ezzel együtt a minőséget is csökkentik. A műgyémántnál ez nem fordulhat elő. Minden mesterségesen létrejött drágakőbe kötelező lézerrel belegravírozni, hogy nem hagyományos módon bányászott és csiszolt gyémántról van szó. A laboratóriumban kreált gyémántok jelenleg a világ nyers gyémántpiacának 1%-át foglalják el, és ez a szám folyamatosan nő.
OLVASD EL EZT IS!

- arany
- régészet
Elképesztő dolgot találtak a magyar város alatt

- művészet
- ékszer