A Facebook-ismerősök nevében írnak üzeneteket a rafinált csalók - Különösen meggyőző módszerrel dolgoznak

Nagyon óvatosnak kell lenni!

Messenger-csalás
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Új, meglehetősen rafinált módszerrel próbálkoznak a csalók a Messengeren. 

A rosszindulatú felek a felhasználók Facebook-fiókját próbálják meg feltörni úgy, hogy az egyik ismerősüknek adják ki magukat Messengeren.

Messenger-csalás

A módszer lényege, hogy a csalók a kiszemelt áldozat ismerősei közül valakinek klónozzák vagy feltörik a profilját, és arról küldenek üzenetet Messengerben, írja az RTL.

A módszer azért különösen hatékony, mert a legtöbb felhasználóban fel sem merül, hogy ellenőrizzék egy Messenger-üzenet valódiságát, ha az látszólag egy ismerősüktől érkezik. 

GettyImages-1581624869 (1)
Fotó: NurPhoto / Getty Images Hungary

Az üzenetben az áll, hogy a facebookos ismerőst letiltották, és ahhoz, hogy visszakapja fiókját, öt baráttól meg kell szereznie az ehhez szükséges ellenőrző kódot, amit a Facebook küld, fogalmaz a cikk.

A gyanútlan áldozat ekkor elküldi az sms-ben vagy e-mailben kapott kódot, így kockáztatva a saját fiókjának elvesztését. A csalók ugyanis úgy akarnak hozzáférni az áldozat fiókjához, hogy már megvan a jelszavuk, és csak a hat számjegyű ellenőrző kódra van szükségük a belépéshez.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ha tehát az egyik „ismerősöd” ilyen üzenettel próbálkozik nálad a Messengeren, légy nagyon óvatos, mert szinte biztos, hogy csalásról van szó. Soha ne add ki a Facebooktól sms-ben kapott kódodat!

Az üzenetek szövegét a csalók valószínűleg fordítóprogrammal írták át magyarra, mert a megfogalmazás kissé magyartalan, és a szöveg tegezésből gyakran magázásra vált. 

Imádni való és röhejes állatképeket készít ez fotós: a mókusosnál ma már biztos nem látsz aranyosabbat

Zseniális képeket készít a 21 éves fotós.

Imádni való és röhejes állatképeket készít ez fotós: a mókusosnál ma már biztos nem látsz aranyosabbat

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük