Sokak szerint erre nem képesek a menhelyi kutyák: óriási tévedés
A menhelyi kutyák legalább olyan csodálatosak, mint törzskönyves fajtatiszta társaik.

Aki kutyával osztja meg az életét, jól tudja, micsoda összhang kialakítására képesek gazdájukkal. Kiváltságos érzés, amikor egy menhelyről örökbe fogadott kedvenc a bizalmába fogad, és elmélyül a kötődés köztetek. Arról viszont megoszlanak a vélemények, mennyire tanítható a befogadott négylábú, és mennyire indul hátrányból egy törzskönyves egyedhez képest.
Gyakran járok menhelyen, így első kézből mondhatom: a rideg kennelsorok tele vannak csiszolatlan gyémántokkal. Bár sok esetben igaz, hogy még a gondozók sem ismerik egy kutyus teljes előéletét, és vannak köztük súlyosan bántalmazottak is, akik nehezebben bíznak meg az emberben, türelmes tanítással minden kutyus képezhető.
A menhelyi kutyák tanítása
A kutyusok hatékony tanításához persze néhány dolog tudatosítására azért szükség van. Ha érdekel, milyen tényezőkön múlik a képezhetőségük, milyen módszerrel és motivációval érhetsz célt egy menhelyi vagy egy idősebb korban hozzád került kedvenccel, kattints ide, és olvasd el a We love Dogz cikkét a témában! Vagy látogass ki egy menhelyre, és győződj meg róla saját szemeddel, milyen sok kutyus szomjazza ott az emberi foglalkozást!
Óriási bajban vannak az állatmenhelyek, segélykiáltásukat nem hallja meg szinte senki
A menhelyek telt házzal üzemelnek, az állatvédők eljutottak a falig. Kovácsné Gali Évával, a várpalotai Alex Állatvédő Egyesület vezetőjével beszélgettünk.
Elolvasom
Értsd a kutyád!
Csányi Vilmos ajánlásával!
Ez a hiánypótló kötet Udvarhelyi-Tóth Kata, biológus és kutyaiskolai oktató, valamint Csörgő Balázs, a Dog Solution kutyaiskola alapítója és kutyaoktató tollából született.
Minden modern gazdinak segít megérteni kutyája viselkedését, kommunikációját és fejlődését.
Promóció
(Kép: Getty Images Hungary)