Michelangelo leghíresebb alkotását magyar származású férfi rongálta meg: 7 műalkotás, amit megtámadtak az emberek

Nagyszerű alkotások, amik vandalizmus áldozatai lettek, de szerencsére nem semmisültek meg.

Megrongált műalkotások
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A jó művészet nem hagy hidegen, elgondolkodtat, érzelmeket ébreszt, vagy egyszerűen „csak” gyönyörködtet. Az viszont már szerencsére jóval ritkább, bár nem példa nélküli, hogy agressziót szül. 

A történelem során számos nagyszerű műalkotás esett áldozatául vandalizmusnak, és még az igencsak biztonságosnak mondható múzeumi közeg sem jelent teljes védelmet az ártó szándékkal érkező látogatók ellen. Vajon mi késztet arra valakit, hogy nekiessen egy, az emberiség egyetemes kultúrkincsének részét képező alkotásnak? Olykor mentális zavar, máskor politikai indíttatás vagy a könnyen szerzett hírnév ígérete húzódik a tett mögött.

Megrongált műalkotások

Olyan művek sem kerülhették el a rongálást, mint amilyen például a mindenki által jól ismert Mona Lisa vagy épp Michelangelo Pietája. Utóbbit ráadásul egy magyar származású, Pilisvörösváron született ausztrál geológus támadta meg, aki tette miatt világszerte híressé, vagyis inkább hírhedtté vált.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

(Borító- és ajánlóképen: bal: Tóth Lászlót elkapják, jobb: Mary Richardson akciójának illusztrációja. Forrás: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük