Ha ezt olvasod a csomagoláson, tudd, hogy éppen hódzsírt eszel: rengeteg élelmiszerbe beleteszik

Mától másképp nézel az ételekre.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Mától másképp nézel az ételekre.

Amikor az ember tudatosságra törekszik, hajlamos arra, hogy az ételek és italok csomagolásán alaposan végigböngéssze az összetevők listáját, és valósággal megnyugszik akkor, amikor azt látja, hogy túlnyomórészt természetes adalékanyagok kerültek bele a megvásárolni kívánt termékbe.

Ha eddig te is úgy gondoltad, hogy a természetes eredetű anyagokkal semmi probléma nincs, mutatunk néhány bizarr összetevőt, ami gyakran belekerül az ételekbe, ám eddig még csak nem is sejtetted, honnan származhat.

Kasztóreum

A hódzsírnak is nevezett anyagot az aranyos állat elpusztulása után a nemi mirigyeiből nyerik ki a végbelén keresztül. Bár nagyon bizarr, az édeskés ízű anyagot számos desszert készítésénél felhasználják a jégkrémektől kezdve a joghurtokon át a kekszekig, hogy a vaníliás és az epres ízt felerősítsék vele. Ezen felül a szert a parfümök illatanyagaként is alkalmazzák, ahogy például a pézsmát, a pézsmaszarvas prosztatájából származó anyagot is.

Kosnil vagy kárminsav

Természetes vörös ételfestékként nem csak a bodzát használják fel. Rengeteg ételfélében, joghurtban, cukorkában és üdítőitalban alkalmazzák a rózsaszínes vagy az élénkpiros árnyalat eléréséhez a porított bíbortetveket is. Mivel pedig a mesterséges adalékanyagoknál sokkal ártalmatlanabbak a szervezetre, a rovarok tenyésztése a közelmúltban új lendületet kapott.

Sellak

A legtöbb gyantafélével ellentétben ez nem növényi, hanem állati eredetű anyag: a lakktetű váladékából készül, ami a rovar számára az ivadékgondozásban játszik fontos szerepet. Ezt ugyan gyakran használják bútorápolásra, élelmiszerek bevonóanyagaként is kedvelt a gyártók számára, hiszen gusztusos fényes felületet eredményez a cukorkákon, kapszulákon. Ehető, emészthető, és nem káros az egészségre sem.

L-ciszterin

Ez az aminosav tartós kenyek csomagolásán gyakorta feltűnik az összetevők között, a furcsa elnevezés pedig egyáltalán nem is ad okot a gyanakvásra. Az L-ciszterin alapja lehet a madarak, főképp a kacsák tolla, de az anyag akár az emberi hajból is kinyerhető. Felhasználják többek között a gyógyszeriparban, valamint a pékáruk állagjavítására és fényesítőanyagként is, mellékhatása nem ismert.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük