Van, ahol illegális sárgát viselni: 8 meglepő dolog, amit betiltottak egyes országokban

Van, ahol tilos flip-flop papucsot viselni, míg máshol a rágót vagy a bébikompot tiltották be. Ezekről a szabályokról kevesen tudnak.

Meglepő dolgok, amiket betiltottak egyes országokban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mielőtt külföldre utazik az ember, mindig érdemes tájékozódni az adott ország illemszabályairól és törvényeiről. Ennek hiányában ugyanis előfordulhat, hogy kellemetlen meglepetések érik a turistákat.

Nemcsak a kultúra, hanem az előírások is eltérhetnek, főleg akkor lehetnek nagyobb különbségek, ha Európán kívülre utazik valaki. Néhány helyen például egészen furcsa dolgokat tiltottak be, amikről jó tudni az oda látogatóknak.

Meglepő dolgok, amiket betiltottak egyes országokban

Azt már sokan tudják, hogy Észak-Koreában Kim Dzsongun egészen megdöbbentő törvényeket hozott, bár az is igaz, hogy ide igencsak kevesen jutnak el életük során. Viszont nemcsak a diktatúrában, hanem más nemzeteknél is léptek már életbe szokatlan törvények: van például, ahol hivatalosan tilos sárgát viselni, míg máshol a flip-flop papucsok vagy a rágó számítanak illegálisnak. 

Malajziában a kormány 2016-ban betiltotta a sárga ruházatot, miután sárga pólót viselő tüntetők árasztották el Kuala Lumpur utcáit a miniszterelnök lemondását követelve. Azóta letartóztathatják azt, aki ilyen árnyalatú öltözéket visel, mert azt feltételezik róla, hogy ő is tiltakozik. A tapasztalatok alapján viszont ezt nem veszik extra szigorúan, az utazók szerint leginkább csak akkor figyelnek fel a sárga színre, ha valakinek a viselkedése is kirívó, vagy valami illegálisat csinál.
Fotó: Westend61 / Getty Images Hungary
Olaszország nagy részén bárki nyugodtan viselhet flip-flop papucsot, Caprin viszont nem hordhatnak ilyet az emberek, mert túl hangos, és zavarja az ott lakókat.
Fotó: georgeclerk / Getty Images Hungary
Görögországban 2009 óta a magas sarkú viselését tiltották be a történelmi műemlékeknél, ugyanis ezek a cipők kárt tehetnek bennük.
Fotó: Getty Images Hungary
Szingapúrban tiltott a rágógumi importja és kereskedelme, ez alól néhány egészségügyi változat képez kivételt. Rágózni alapvetően a törvények szerint nem tilos az ázsiai országban, de mivel sem bevinni, sem vásárolni nem szabad, kevesen tehetik meg. A törvényt egyébként a szemetelés, a közterületeken eldobott és felragasztott használt rágók miatt hozták.
Fotó: Westend61 / Getty Images Hungary
Bár nálunk megszokott dolog, hogy az aranyhalakat gömbakváriumban tartják, Rómában ezt betiltották, mivel kegyetlenségnek tartják, és azért is, mert ez az akvárium korlátozza a halak oxigénfelvételét, és meg is vakulhatnak miatta.
Németországban különösen figyelni kell arra, hogy elegendő benzin legyen a tankban, mielőtt az autópályára hajtasz, ugyanis itt tilos megállítani az autót, kivéve vészhelyzet esetén - az elfogyott benzin pedig nem számít annak. Az autópályán, vagyis mellette sétálni is törvényellenes.
Fotó: Getty Images Hungary
A kelet-afrikai Burundi fővárosából kitiltották a futócsapatokat. Gitegában tilos csoportosan kocogni, ugyanis az ellenzéki pártok ezt a tevékenységet gyakran ürügyként használták arra, hogy felkeléseket szervezzenek.
Fotó: Luis Alvarez / Getty Images Hungary
Kanadában betiltották a bébikompokat a gyerekek védelme érdekében. Úgy vélik, a kicsik túl gyorsan tudnak benne mozogni, és a szülők vagy a gondozók nem tudnak időben reagálni, nem tudnak elég hamar utánuk futni.
Fotó: Cavan Images / Getty Images Hungary

Olvasd el, hogyan öltözködhetnek a nők Észak-Koreában!

Észak-Koreában szigorú elvárások vonatkoznak az öltözködésre is. Bizonyos ruhadarabokat tilos viselni a diktatúra lakóinak.

Hogy öltözködhetnek a nők Észak-Koreában? Néhány ruhadarabot tilos viselniük

Észak-Koreában szigorú elvárások vonatkoznak az öltözködésre is. Bizonyos ruhadarabokat tilos viselni a diktatúra lakóinak.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük