Embereket küldenek a Mariana-árokba: a Föld legmélyebb pontján kutatnak majd
Megépítették a világ legnagyobb, ember szállítására alkalmas tengeralattjáróját, amivel majd a Mariana-árokba is le tudnak merülni.

- A nyár legnőiesebb darabja a fehér nadrág: végtelen variációban elsüthető, így mindig felfrissíti a megjelenést »
- Az 57 éves Caroline az egyik leghíresebb ősz hajú modell, de a lánya szépségén is csak ámulni lehet: Mimi le sem tagadhatná édesanyját »
- Nőies, dús hatású frizurák, amiket nem ollóval készített a fodrász: divatos fazonok borotvával vágva »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Rúzsa Magdi először mindhárom babájával egy fotón: már 4 hónaposak az ikrek
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
- 121 kilóról indult, 45 kilót fogyott CICO-diétával az édesanya: így néz ki most a kétgyerekes Colleen
Kína megépítette a világ legnagyobb, ember szállítására alkalmas mélytengeri merülő járművét. A saját fejlesztés alapján készült kabin egyszerre három embert képes 10 ezer méternél is mélyebbre szállítani, és le tud majd merülni a Mariana-árokba.
A Kínai Tudományos Akadémia fémkutatással foglalkozó intézete kutatóinak hétfői nyilatkozata szerint a titánötvözetből készült jármű a legnagyobb beltérrel és szállító kapacitással bír a vetélytársai között. A gömb formájú kabinnak, amely már túlesett a hidrosztatikusnyomás-teszteken, három megfigyelő ablaka van. Mivel az átmérője kevesebb mint két méter, a legénység tagjai ülve vagy guggolva utazhatnak csak benne.

Üzemképes állapotában a jármű le tud majd merülni a Csendes-óceánban található Mariana-árokba is, ahol a legénység kutatásokat végezhet. Kína nem először végezne kutatásokat a Föld legmélyebb pontján: 2012 júniusában a távol-keleti ország első utasszállító merülője kategóriájában világrekordot döntve 7062 méter mélységig ereszkedett az árokban.
Több mint 10 órás út áll a legénység előtt
Kína ezzel az Egyesült Államok, Oroszország, Franciaország és Japán után ötödikként küldött embereket az óceán mélyére, és a tengerfenék 99,8%-ának feltérképezésére képes. Becslések szerint az újonnan épített kabin teljes útideje a 10 órát is meghaladhatja - ennyi idő alatt ereszkedik le, és jön fel újból a 10 ezer méter alatti mélységből, ami komoly mentális és fizikai tehertételt jelent majd a legénység tagjai számára - olvasható a China Daily kínai pártlapban.
Kiemelt kép: Getty Images
Ilyen furcsa lények élnek a Mariana-árokban
A mélytengeri állatok többsége nem tartozik a veszélyeztetett fajok közé, mivel olyan mélységekben élnek, ahova az ember nem, vagy csak nagy nehézségek árán tudna lejutni. Éppen ezért gyakorlatilag élő fosszíliák úszkálnak az óceánok és tengerek sötét fenekén, nem beszélve a 11 ezer 34 méter mély Mariana-árok lakóiról.
OLVASD EL EZT IS!

- franciaország
- történelem